Facebook Google+ Twitter

Skrócona kara dla Mariusza Wacha. Na ring wraca w kwietniu w USA

Niemiecka federacja bokserska podjęła decyzję o skróceniu kary dla Mariusza Wacha. Jak zapowiedział pięściarz, na ring prawdopodobnie wróci w kwietniu w USA.

O stosowanie dopingu Mariusz Wach został oskarżony po walce z Władimirem Kliczką. / Fot. Print screen http://www.youtube.com/watch?v=9dBMrTG3MsE Początkowo Mariusz Wach został zawieszony na 12 miesięcy oraz musiał zapłacić 5 tysięcy euro kary. Zgodnie z nowymi postanowieniami niemieckiej federacji "Wiking" nie będzie mógł walczyć przez 8 miesięcy. Oznacza to, że w Niemczech na ring będzie mógł powrócić 11 lipca. Kara grzywny nałożona na Polaka wzrosła z 5 do 10 tysięcy euro.

Zobacz także: Mariusz Wach zawieszony na rok. Może jednak walczyć

Jak podaje branżowy serwis ringpolska.pl, pięściarz zapowiedział, że prawdopodobnie na ring wróci w kwietniu w USA. "Planowałem walkę w Polsce, ale tutaj nie dostanę licencji, więc będę chciał boksować w USA. Nie mogę powiedzieć, że jest to informacja na sto procent pewna, bo w boksie walka jest pewna dopiero w momencie wyjścia do ringu. Myślę, że będzie to pojedynek 8-rundowy. Na temat rywala nic jeszcze nie mogę powiedzieć" - komentował sytuację Wach.

Odnosząc się do skrócenia kary pięściarz powiedział, że osiem miesięcy to minimalna kara, co potwierdza, że ilości niedozwolonych substancji w jego organizmie była niewielka. Obecnie "Wiking" trenuje aktualnie w Dzierżoniowie z Piotrem Wilczewskim, który pomagał mu przygotować się do walki z Kliczką. Możliwe, że do USA wróci dopiero na kilka dni przed walką.

Zobacz także: Próbka "B" potwierdziła obecność dopingu u Mariusza Wacha

O stosowanie dopingu Mariusz Wach został oskarżony po walce z Władimirem Kliczką, do której doszło 10 listopada 2012 roku w Hamburgu. Stawką starcia było mistrzostwo świata świata federacji IBF, WBA i WBO w wadze ciężkiej. Po wyczerpującym, dwunastorundowym pojedynku Polak musiał uznać wyższość Ukraińca. Zarówno próbka "A", jak i próbka "B" potwierdziły u Polaka obecność w organizmie niedozwolonych substancji.

Zarejestruj się i napisz artykuł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.