Skromne wygrane i remisy. Weekend w T-Mobile Ekstraklasie

Po 21. kolejce Legia Warszawa zwiększyła przewagę nad Śląskiem Wrocław i utrzymała się na fotelu lidera, natomiast aktualni pretendenci do spadku podzielili punkty między sobą.

5 remisów i 3 niewielkie wygrane - tak wyglądał weekend w polskiej lidze. Nie zawiodła Legia Warszawa, miała wywieźć z Bielska-Białej trzy punkty i plan zrealizowała. Piękna bramka Rafała Wolskiego okazała się decydującym trafieniem. Niestety, była to jedyna osłoda nudnego meczu. Wisła, po bezbramkowym remisie, podzieliła się punktami z Lechem, natomiast bramkowym remisem 2:2 zakończyło się spotkanie innej krakowskiej drużyny - Cracovii.

Po pierwszej połowie Pasy przegrywały z Łódzkim Klubem Sportowym 2:0 i nic nie wskazywało na to, że łodzianom wygrana wymknie się z rąk. Jednak piłka jest okrągła, a bramki są dwie - Hesdey Suart strzelił dla Cracovii decydującą bramkę w 84. minucie. Niewątpliwie było to spotkanie obfitujące w największą dramaturgię. Zagłębie Lubin zremisowało u siebie z Ruchem Chorzów 1:1. Chorzowianie, jako trzecia drużyna w tabeli, mają prawo być rozczarowani, jednak wynik trzeba uznać za sprawiedliwy. Drugą wygraną tego weekendu mogli obserwować kibice łódzkiego Widzewa, który pokonał 1:0 zespół GKSu Bełchatów. Jedyną bramkę strzelił Hachem Abbes w 41. minucie meczu. Ogromne emocje miały miejsce we Wrocławiu. Ostatecznie Korona pokonała Śląsk 1:2. Wrocławianie byli kilka centymetrów od wyrównania, kiedy to w ostatniej akcji Kazimierczak trafił w poprzeczkę po strzale z rzutu wolnego.

W poniedziałek czeka nas ostatni mecz 21. kolejki. Polonia Warszawa podejmie Jagiellonię Białystok. Jeżeli czarne koszule wygrają, mają szansę awansować na 4. pozycję w tabeli, natomiast Jagiellonia w przypadku wygranej może wskoczyć na 10. lokatę.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.