Facebook Google+ Twitter

Skrzydlaci przyjaciele - wystawa

Na IV wystawie Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego w Zbąszyniu 33 wystawców zaprezentowało 58 ras gołębi. Podziwialiśmy blisko 240 sztuk tych ptaków, a dwóch wystawców prezentowało 18 sztuk drobiu ozdobnego.

Pan Ignacy Bazan z Zielonej Góry z wielkim przejęciem opowiada o swojej ptasiej pasji. Jego dumą jest Dradon zwycięzca w rasie na Mistrzostwach Europy w Nitrze / Fot. Dorota MichalczakDla wielu ludzi, gołębie to ptaki spotykane w parkach, na ulicach czy skwerach.
Dla hodowców jest to pasjonujące hobby, wymagające codziennej opieki nad ptactwem.
Hodowla gołębi uczy cierpliwości, odpowiedzialności. Rozwija umiejętność obserwacji ich zachowań i wyglądu. Hodowcy pogłębiają swoją wiedzę na temat budowy, pochodzenia, funkcjonowania, co z czasem prowadzi do wyhodowania gołębi, które na wystawach zagranicznych i krajowych zdobywają najwyższe oceny i miana zwycięzców w swoich rasach.

Wystawa to podsumowanie całorocznej hodowli, rywalizacja i współzawodnictwo pomiędzy hodowcami. Jest miejscem spotkań, wymiany doświadczeń. Najważniejsze zawsze jest ptactwo, hodowcy pozostają w ich cieniu. Potrafią z nimi długo przebywać i jeszcze dłużej o swej pasji opowiadać. Jak mi powiedzieli hodowcy, jest to hobby zajmujące dużo czasu i dość kosztowne.

Ireneusz Grzechowiak ze Zbąszynka zaprezentował kilka ras drobiu ozdobnego – kury, koguty. Jego hodowla obejmuje 37 ras. Na pokazach prezentuje zawsze inne okazy. W pielęgnacji drobiu pan Ireneusz zwraca uwagę na wygląd pazurków, piór, które czyści, myje bardzo dokładnie, prowadzi całkowitą kosmetykę.Drób ozdobny - kogut. / Fot. Dorota Michalczak

Pan Ignacy Bazan z Zielonej Góry gołębiami zachwycał się od dzieciństwa, jednak pasja zawładnęła nim dziesięć lat temu. W swej hodowli ma cztery rasy gołębi: Dragon, Indian, Show Racer i Niemiecki Wystawowy. Jest posiadaczem około 80 gołębi tych ras. Najbardziej dumny jest z Dragona, który został zwycięzcą w rasie - na Mistrzostwach Europy w Nitrze, konkurencja była duża, bo rywalizowały gołębie z 22 państw. Tym większy zaszczyt dla pana Ignacego, bo mistrzostw odbywają się co trzy lata.

W ciągu roku bywają na wielu wystawach, krajowych i zagranicznych,
Dumni są ze swoich skrzydlatych przyjaciół.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Pani Jadziu... oglądałam pani galerię.
Piękne, po raz pierwszy tyle ras gołębi i drobiu ozdobnego w jednym miejscu widziałam.
A emocje panów kiedy opowiadali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

link :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.