Facebook Google+ Twitter

Skrzydlate słowa w finale ogólnopolskiego konkursu Idea 2011

Młodzież z zespołu szkół w podrzeszowskiej Malawie zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego konkursu na najlepsze przedsięwzięcie uczniowskie Idea 2011. Spośród kilkuset przyjętych zgłoszeń ostatecznie wyłoniono szesnaście.

 / Fot. http://www.przedsiebiorczosc.junior.org.pl/pl/konkurs-ideaOrganizatorem konkursu po raz kolejny jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Ta pozarządowa organizacja dobra publicznego działa w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszego na świecie stowarzyszenia zajmującego się edukacją ekonomiczną młodzieży. Celem FMP jest przygotowanie młodzieży szkolnej do wejścia w dorosłe życie zarówno w aspekcie ekonomicznym, jak i społecznym. W tegorocznej edycji konkursu Idea 2011 gimnazjaliści z Malawy pod opieką polonistki Doroty Rząsy przygotowali przedsięwzięcie zatytułowane "Skrzydlate słowa".

- Pomysł powstał podczas lekcji wychowawczej i wspólnych rozmów na temat współczesnych problemów młodych ludzi. Zauważyliśmy, że młodzież często nie potrafi się wysłowić, zastępując brakujące słowa wulgaryzmami. Zaniepokojeni fatalnym stanem słownictwa, jak też słabą znajomością literatury wśród młodzieży, postanowiliśmy zorganizować konkurs krasomówczy pt. "Skrzydlate słowa", aby pomóc rówieśnikom w procesie wkraczania w dorosłość oraz uzmysłowić im, że słowa mają wartość i należy je szanować - odpowiada bez namysłu opiekunka projektu, Dorota Rząsa.

Wspólna inicjatywa szybko nabierała tempa. Uczniowie podzielili się na trzy grupy, z której każda miała odrębne zadania do wykonania. Pierwsza zajęła się sponsoringiem, druga odpowiedzialna była za kontakt z ludźmi, trzecia natomiast przygotowywała dekoracje. Podczas gdy malawscy gimnazjaliści zajęci byli realizacją własnej koncepcji, "skrzydlate słowa"nabierały polotu,
w wyniku czego zwykły szkolny konkurs krasomówczy zyskał rangę powiatowego pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Starosty Rzeszowskiego i Wójta Gminy Krasne. Od początku zaangażowany w projekt malawskich gimnazjalistów był marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta. Dzięki jego staraniom uczestnicy konkursu otrzymali szereg różnego rodzaju materiałów promujących region Podkarpacia. Młodzi przedsiębiorcy dzięki pracy w zespole i doskonałej organizacji szybko zrealizowali własne zamierzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.