Facebook Google+ Twitter

Skrzynia Czasu w Sieradzu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-27 21:58

W dzieciństwie wielu z nas zamykało napisane przez siebie listy czy cenne zabawki w szczelnych butelkach i zakopywało głęboko w ziemi z nadzieją, że po wiekach szczęśliwy znalazca odnajdzie i odczyta nasze przesłanie z dzieciństwa.

Patronat honorowy nad projektem Skrzynia Czasu objęli: Starosta Sieradzki Dariusz Olejnik, oraz Dowódca 15.SBWD gen. bryg. Mirosław Siedlecki. / Fot. Marcin SpętanyW Sieradzu jest okazja, by zrobić to raz jeszcze, wspólnie i skuteczniej niż dotychczas. W mieście ruszyła właśnie akcja Skrzynia Czasu, Sieradz 2010- 2110.

Główne założenie projektu Skrzynia Czasu to zbiórka wśród mieszkańców Sieradza i regionu listów, rysunków, pamiątek, zdjęć, zapisów , dokumentów, przedmiotów osobistych - słowem tego, co chcielibyśmy pozostawić kolejnym pokoleniom.

Może pierwszy list miłosny, albo pierwsze kroki dziecka uwiecznione na taśmie wideo?

Wszystkie zebrane przedmioty- artefakty (bo tak zapewne, osoby które odkopią Skrzynię, będą mówić o znalezionych przedmiotach) będą zamknięte w specjalnej szczelnej Skrzyni wykonanej z płyt kwasoodpornych, która po uroczystym zamknięciu zostanie zapieczętowana i zakopana na 100 lat. O solidne zabezpieczenie przed wilgocią Skrzyni zadbają najlepsi ślusarze i budowlańcy. Zamknięcie i zakopanie Skrzyni nastąpi 19 czerwca w trakcie sieradzkich obchodów 600- lecia bitwy pod Grunwaldem.

Skrzynia będzie zamknięta w betonowym sarkofagu i przykryta kamienną płytą z wygrawerowaną okolicznościową inskrypcją na terenie Sieradzkiego Parku Etnograficznego. W pobliżu powstanie mini- galeria, a w jej gablotach zostaną opublikowane zdjęcia z momentu zakopania Skrzyni. Tuż obok zostanie posadzony dąb- drzewo które ma symbolizować siłę Sieradza i jego historii.

Akcję organizuje redakcja regionalnego dwutygodnika Sieradz News. Sprzedaż depozytów rozpoczyna się 10 lutego.
-----
Marcin Spętany
dwutygodnik Sieradz News

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.