Facebook Google+ Twitter

Skrzypek na dachu... Starego Browaru już 11 czerwca

W nocy 11 czerwca ponad dwustu artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu wystąpi w spektaklu "Skrzypek na dachu" i to nie byle gdzie. Przedstawienie odbędzie się na dachu Atrium Starego Browaru... 25 metrów nad ziemią.

Widok z lotu ptaka na Atrium starego Browaru / Fot. Przemov300, Domena Publiczna, wikipedia.plPremiera tego przedstawienia odbyła się w poznańskim Teatrze Wielkim w czerwcu 2009 roku. Jest to broadwayowska wersja musicalu, który stanowi adaptację książki Szolema Alejchema pt. "Dzieje Tewjego Mleczarza". Opowiada ona historię żydowskiej rodziny mieszkającej w XX-wiecznej Rosji.

Wszystkie wydarzenia mają miejsce w Anatewce w roku 1905. Główny bohater, mleczarz Tewje, chce wydać za mąż swoje córki. Te jednak nie przyjmują propozycji swatki i postanawiają wybrać mężów same. Tewje czeka trudna decyzja - musi wybrać pomiędzy szczęściem córek a życiem w zgodzie z tradycją. Tymczasem do miasta dociera wiadomość o konieczności opuszczenia przez Żydów Anatewki.

Przedstawienie na dachu Atrium poznańskiego Starego Browaru to jednorazowe przedsięwzięcie. Oczywiście ze względu na specyficzne miejsce będzie nieco różniło się od wersji wystawianej na deskach Teatru Wielkiego. Na dachu pojawi się ponad dwustu artystów. Reżyserem i choreografem przedstawienia jest Emil Wesołowski, kierownictwem muzycznym zajął się Aleksander Gref, zaś scenografią Ryszard Kaja.

Miejsca dla publiczności będą w stanie pomieścić kilkaset osób. Bilety w cenie 60, 90 i 120 złotych kupować można od poniedziałku 23 maja w Punktach Informacyjnych Starego Browaru oraz w Centrum Informacji Miejskiej.

Organizatorem i Mecenasem przedstawienia jest Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar.

Z życia Teatru Wielkiego w Poznaniu: Iwona Hossa zwolniona z pracy w Operze

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.