Facebook Google+ Twitter

Skrzypek: Polska musi wykorzystać dobry stan gospodarki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-30 08:23

Przebywający na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos prezes NBP powiedział, że dobry stan polskiej gospodarki jest na świecie dostrzegany i powinniśmy ten fakt wykorzystać. Ponadto zapowiedział, że raport dotyczący korzyści i zagrożeń związanych z euro zostanie opublikowany w lutym.

Prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek uważa, że Polska powinna wykorzystać fakt, że nadwiślańska gospodarka jest w lepszym stanie niż ma to miejsce w innych państwach.

Jego zdaniem, z punktu widzenia Polski jest ważne, aby mając lepszą pozycję wyjściową skorzystać z tego, gdy wzrost gospodarczy będzie powracał.

Szef banku centralnego zapowiedział również, że w lutym w internecie zostanie opublikowany cały raport dotyczący korzyści i zagrożeń związanych z wejściem Polski do strefy euro Skrzypek zapewnia, że wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z treścią dokumentu, który ze względu na zawirowania na rynkach finansowych został zaktualizowany.

Prezes NBP wyjaśnia, że raport zawiera aneks utworzony w związku ze zmianami, które w ostatnim czasie zaszły na rynkach międzynarodowych. Dokument został przygotowany przez zespół ekspertów, między innymi z Narodowego Banku Polskiego.

Sławomir Skrzypek w Davos przebywa po raz pierwszy, ale uważa, że jest to miejsce, które sprzyja kontaktom z ważnymi przedstawicielami biznesu i polityki z całego świata. Jego zdaniem, takie forum jest bardzo potrzebne, bo chociaż nie zapadają na nim żadne decyzje, to odbywane tu spotkania inspirują do dalszych działań w przyszłości. Prezes NBP zostanie w Davos do końca szczytu, który potrwa do niedzieli.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.