Facebook Google+ Twitter

Skuteczna ochrona przeciw pedofilom?

Jedno kliknięcie - i zgłoszenie próby molestowania dziecka ląduje na komisariacie policji. Taka opcja już wkrótce pojawi się w brytyjskiej wersji komunikatora Windows Messenger.

CEOP To efekt współdziałania angielskiego Centrum Przeciw Wykorzystywaniu Dzieci w Sieci (CEOP) i firmy Microsoft. - Dzięki współpracy możemy teraz o wiele skuteczniej chronić dzieci przed próbami molestowania seksualnego. Przewidujemy rozszerzenie akcji na kolejne kraje, współdziałając z ich służbami oraz Interpolem - wyjaśnia Jim Gamble z CEOP na stronie internetowej organizacji.

Jak to działa?


Niepełnoletni użytkownik otrzymuje niedwuznaczne propozycje. Wówczas wystarczy kliknąć w przycisk "Report abuse" znajdujący się w komunikatorze - i informacja wraz ze szczegółowym zapisem rozmowy ląduje na biurku funkcjonariuszy policji. Zgłoszenia nie będą anonimowe - ma to na celu uchronienie systemu przed dowcipnisiami. Policjanci, wyspecjalizowani w walce z internetową pedofilią, mają za zadanie wytropić i schwytać przestępcę.

Jak na razie opcja testowana jest tylko w Wielkiej Brytanii. Ocenia się, że w Polsce zdecydowana większość niepełnoletnich użytkowników internetu korzysta z komunikatorów internetowych. Być może w ciągu najbliższych kilku lat i w polskich komunikatorach znajdzie się podobna opcja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

[sic!]

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co w przypadku, gdy ktoś kliknie w "Report abuse" przez przypadek ??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.