Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10839 miejsce

Skuteczne kanały komunikacji z dłużnikiem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-18 14:42

Miarą nowoczesnej windykacji nie jest zmuszenie kontrahenta do spłaty zaległości, ale doprowadzenie do stanu, w którym dłużnik sam wykaże chęć uregulowania długu.

Nielojalni kontrahenci, niewywiązujący się z podjętych zobowiązań finansowych, nie płacący w ogóle lub znacząco spóźniający się z terminowymi wpłatami - to zjawisko dość powszechne. Z badań wynika, że najwięcej problemów z płatnościami mają małe i średnie przedsiębiorstwa. Tutaj wystarczy kilka niezapłaconych faktur na dużą kwotę, aby stracić płynność finansową. Co gorsze, taka sytuacja może doprowadzić małą firmę nawet do bankructwa.

Ściągnięcie należności od dłużnika to nie lada wyzwanie. Dlatego, po wyczerpaniu wszystkich dostępnych metod i środków, klienci najczęściej zwracają się po pomoc do firm windykacyjnych. Od ich działania oczekują skuteczności i konkretnych efektów w postaci uregulowania zadłużenia przez nielojalnego kontrahenta.

Pracownicy profesjonalnych firm windykacyjnych codziennie wykonują setki rozmów telefonicznych, wysyłają niezliczone ilości monitów, wezwań, a nawet smsów. Pracują z bardzo specyficznym i trudnym w kontakcie odbiorcą - dłużnikiem, który czasem nie wykazuje nawet chęci spłacenia powstałych zaległości. Praca windykatora nie należy zatem do najłatwiejszych. Wymaga cierpliwości, uporu i determinacji w działaniu. Nie mniej istotne są także narzędzia wykorzystywane przez firmy windykacyjne w codziennej pracy. Najskuteczniejszymi metodami nowoczesnej komunikacji z dłużnikami są wiadomości voice (głosowe) oraz smsowe.

Telefon od wierzyciela

Wiadomości głosowe spotykają się z coraz większym uznaniem firm windykacyjnych ze względu na swój potężny wpływ i relatywnie niski koszt w stosunku do konieczności wykonania połączenia przez windykatora. Co istotne, rozmowy mogą być kierowane zarówno na telefony komórkowe, jak i stacjonarne. W przypadku nawiązania połączenia wiadomość zostaje automatycznie odtworzona dłużnikowi. Co więcej, np. za pośrednictwem jednej z tego typu platform w Polsce - Redlink, możliwe jest połączenie np. z działem rozliczeń w celu wyjaśnienia zaistniałego problemu. Regularne wysyłanie wiadomości głosowych, przypominających np. o obowiązku dokonania wpłaty, z całą pewnością pomaga wyrabiać dyscyplinę płatniczą u dłużników.

Sms zamiast przypominacza

Sms to znakomity środek komunikacji, który łączy w sobie prostotę przekazu z niemal stuprocentową pewnością odebrania i przeczytania wiadomości przez odbiorcę. Wiadomości sms mogą służyć do informowania o posiadanym zadłużeniu, zbliżającym się terminie zapłaty czy wysokości naliczonych odsetek.

Bez wątpienia plusem jest możliwość personalizacji prowadzonych kampanii smsowych czy głosowych. Siła takiego przekazu jest mocniejsza niż wiadomość masowa, w której nie zostaje wskazany żaden konkretny adresat. To narzędzie szczególnie przydatne w firmach windykacyjnych, gdzie wysyłka wiadomości o jednakowej treści, do wszystkich odbiorców jest zwyczajnie niemożliwa. W przekazie spersonalizowanym, np. w ramach platformy komunikacyjnej Redlink.pl, dłużnik otrzymuje wiadomość o indywidualnie dobranej treści, np. z informacją o upływającym terminie spłaty zaległości czy konsekwencjach nieuregulowania wpłaty.

Podsumowanie

Mimo że postać windykatora nie kojarzy się zbyt pozytywnie, nie jest jego życiowym celem, aby straszyć, męczyć czy nękać dłużnika, a więc za wszelką cenę odzyskać zaciągnięty dług. Windykator nie jest komornikiem, który zjawia się u naszych drzwi, aby odebrać wszystko, co mamy. W trudnej sytuacji może znaleźć się praktycznie każdy, dlatego tak ważny w pracy windykatora jest dobór takich narzędzi i środków, które w profesjonalny i skuteczny, a zarazem etyczny sposób pozwolą odzyskać zaciągnięty dług.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kruk
  • Kruk
  • 17.09.2010 23:28

Bo ze mna nie wygracie Obiecuje Wam TO....tAK NAPEWNO..................

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kruk
  • Kruk
  • 17.09.2010 23:22

Powiem o tych waszych kanałach skutecznej Windykacji ludziska od Mafii i wyłudzenia pieniedzy od dłuzników..Podsumowanie...Nikt z Was nie ma zielonego pojecia o sposobie Windykacji długów to po pierwsze..Druga metoda to jest ze jestescie szkoleni w ten sposób by zastraszc i nekac rodzine i samego dłużnika.Pisma które przesyłacie nie maja zadnej mocy prawnej.Porobiliscie jakies spółiki i fundusze sektruzacyjne.Prokury i inne wynalzki..Majatki zbieracie w innych rajach podatkowych by skutecznie bronic sie przed sadami i.t.p.Ludzie czy wy wogóle uwazacie ze wasze działania do czegos doprowadzą?? Ja wiem ze to właśnie Polska jest tym Rajem ze dłuznik zawsze bedzie spać spokojnie,takie Prawo a ono sie nie zmieni za duzo jest tego więc nara i zmiencie swoj zawóde i zajecie bo sami sobie robicie sobie krzywde i dodatkowe koszta szkoda wszego wysiłku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.