Facebook Google+ Twitter

Skutki gwałtownej burzy nad Warszawą

Kilkunastominutowa nawałnica nad Warszawą spowodowała wiele zniszczeń. Połamane konary, drzewa wyrwane z korzeniami i zalane budynki, to tylko niektóre skutki gwałtownego wiatru i silnego deszczu.

Strażacy usuwają skutki burzy / Fot. (c) Mtomczak | Dreamstime.comWarszawscy strażacy mieli pracowite popołudnie. Straż otrzymała kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących połamanych konarów, czy nawet całych drzew leżących na chodnikach i jezdniach lub opartych o ogrodzenia i budynki.

We współpracy ze służbami miasta usuwane są uszkodzenia instalacji telefonicznych i energetycznych.
Spadające gałęzie uszkodziły kilka samochodów. Duży konar spadł na pojazd, w którym znajdowały się dwie osoby. Działania straży polegały na uwolnieniu rannych i zabezpieczeniu miejsca wypadku. Rozszczepione drzewo uszkodziło także instalacje gazowe i zagroziło stacji benzynowej.

Kilka jednostek straży uczestniczyło także w akcji ratunkowej w Złotych Tarasach. Z nieznanych jeszcze przyczyn z instalacji technicznych znajdujących się nad sklepami Zara i Esprit nastąpił intensywny wyciek wody. Zawaleniu uległo około 7 metrów kwadratowych podwieszanego sufitu a woda na podłodze sięgała 5 cm. Na szczęście tu nikt nie został ranny - ratownicy starali się ograniczyć straty poprzez odpompowanie wylewającej się z instalacji wody.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Klara: a zamknęli... Wieczorem inspektor budowlany uznał, że dalsza część sufitu grozi zawaleniem i zamknął sklep aż do usunięcia szkód. Sufit namókł strasznie i był za ciężki do zastosowanych mocowań.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.08.2008 10:13

bądźcie czujni może tornado się pojawi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no nie i Zarę w ZT zamknęli?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.