Facebook Google+ Twitter

Skutki mrozów w Polsce: 23 osoby zamarzły przez sześć dni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-06 22:10

Od początku roku w Polsce zamarzły już 23 osoby, tylko dzisiaj 7. Zdarzają się też przypadki uratowania zagrożonych. Policja apeluje o pomoc.

W ciągu ostatniej doby policjantom udało się uratować przed zamarznięciem kilkanaście osób, między innymi w Legnicy - dzielnicowy pomógł 83-letniej kobiecie mieszkającej w nieogrzewanym, wyziębionym mieszkaniu z oknem bez szyby. Była odwodniona i wychłodzona. Pogotowie ratunkowe zawiozło ją do szpitala.

Policjanci apelują o pilne informowanie o wszystkich osobach zagrożonych zamarznięciem i o wsparcie sąsiadów, którzy przebywają w nieogrzewanych mieszkaniach. Proszą również o zwrócenie uwagi na bezdomnych, którym można zaproponować pomoc w dostaniu się do noclegowni lub dostarczeniu żywności.

Od jutra mrozy nieco zelżeją, ale dzisiejsza noc będzie jeszcze bardzo mroźna, temperatura spadnie do minus 23 stopni Celsjusza - ostrzegają synoptycy.

Na południu Polski oraz w północno-wschodniej części kraju będzie około minus 15 stopni. Nad północ kraju będzie już napływał niż, który przyniesie opady śniegu i temperaturę około minus 4 stopni.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.