Facebook Google+ Twitter

Skutki współczesnej polityki odczujemy w niedalekiej przyszłości

W pośpiechu za wyzwoleniem się od zależności od wschodu, wpadamy w pułapkę, w którą nieświadomie, a może i świadomie, wciągają nas polscy politycy. Czy kierują się bezmyślnością, niewiedzą, a może chęcią dorobienia się? Tego nie wiemy.

 / Fot. W24W cieniu wielu wydarzeń, między innymi takich jak igrzyska 2012, podpisanie ACTA, za kurtyną polityczną budowana jest wielka pułapka, w którą Polska zostanie wepchnięta. Tą pułapką jest gaz łupkowy. Media pokazują tylko jedną stronę medalu. Pokazują zalety i to, że siedzimy na górze złota, czyli złożach gazu, znajdującego się w skałach.

Niestety, prawda jest taka, że jest dużo więcej wad niż zalet.

Wydając koncesję na wydobycie gazu obcym gigantom naftowym, pchamy kraj do uzależnienia od nich. Czy będzie to opłacalne? Będziemy musieli kupować od nich gaz. Nasz własny gaz, warto to tutaj podkreślić. Po drugie, skażamy nasze podziemne zasoby wodne chemikaliami pompowanymi do ziemi.

Na wyprodukowanie jednego litra gazu musimy wpompować tysiące litrów wody z chemikaliami (lista chemikaliów ). Nie chce wchodzić tutaj w szczegóły i omawiać całego procesu wydobycia gazu łupkowego, bo tego typy opisy można znaleźć na wielu stronach w internecie, ale najlepsze i najprawdziwsze są one na stronach angielskojęzycznych.

Po trzecie, zahamuje to rozwój technologii alternatywnych przyjaźniejszych dla środowiska. Bo, po co myśleć o czymś innym, jak mamy gaz. Tak prawdopodobnie myśli większość z nas, bo jak do tej pory, nie widać większego oporu społecznego. Czy to narodowa ciemnota?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (159):

Sortuj komentarze:

Bogdan
  • Bogdan
  • 03.03.2012 09:47

Najważniejsze zagadnienie wiążące się z z odwoiertami w poszukiwaniu gazu łupkowego ,oraz z jego wydobyciem to będzie brak wody pitnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bogdan
  • Bogdan
  • 29.02.2012 23:53

Pomijając szkodliwość dla środowiska przy wydobywaniu gazu łupkowego,to dlaczego wprowadzamy do poszukiwąń obce firmy.Przecież Polska zapewne ma technologie wydobycia tego gazu i jeżeli tak ,to niech sama go wydobywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bogdan
  • Bogdan
  • 29.02.2012 23:37

Widać z tego punktowania,ze przed chwilą zwolennik gazu łupkowego ocenił na 1 punkt.Widocznie gaz mu lepiej smakuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bogdan
  • Bogdan
  • 29.02.2012 23:34

A może wystarczy im alkohol,jeżeli wody zabraknie.Woda i tak jest potrzebna na popicie po alkohaolu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ładnie Pan to wyjaśnił, może bardziej dosadnymi porównaniami i argumentami, ale może do niektórych małomózgowców Pana argumenty lepiej niz moje trafią. Jak widać brak wody nie przemawia do nich. Bardzo podobał mi się Pana komentarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku.
Gaz (g)łupkowy - z dżemem palce lizać...:)
Ta literka jest "great", ale idea łupkania energii jest poważną opcją...
Serdeczności !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gaz (g)łupkowy - wspaniały temat. "Rząd rżnie głupa!" - jak mówił kiedyś JKM na zupełnie inny rząd, ale okazuje się, że dzisiaj to powiedzenie jest jak najbardziej aktualne. Będą opowiadać, że to dywersyfikacja (tylko czego? Zaopatrzenia w surowce energetyczne?), szansa na wprowadzenie nowych technologii (...? Ale chyba raczej do dewastacji środowiska...) i tak można jeszcze długo pokazywać, że najmniej z tego gazowego interesu będzie miała Polska. Wszyscy pamiętamy, jak miliardy $$ miały spływać wraz z nowymi technologiami z USA po zakupie F-16. I co? Ano nic! Nawet do tego "bratniego" kraju, za którym w ogień idziemy (DOSŁOWNIE!) bez wizy nie wjedziesz! Za to dupowłażenie i tak traktują nas jak obywateli drugiej kategorii.
Mamy prawo przypuszczać w tym układzie , że i tym razem nie będzie inaczej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=nwXGSsmrc9I" target="_new">Bułgarzy nie chcą gazu</a>

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=pl&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.bbc.co.uk%2Fnews%2Fworld-europe-16626580&act=url

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet Bułgaria po Francji zabroniła wydobycie gazu łupkowego. Czy my jesteśmy głupsi??
Informacja o Bulgarii po angielsku, ale można przetłumaczyć>
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-16626580

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.