Facebook Google+ Twitter

SKW ujawniła dane rozpracowywanych. Zaginęły tajne dokumenty

Z Kancelarii Tajnej Służby Kontrwywiadu Wojskowego zginęło 33 komplety ściśle tajnych dokumentów. Jawne pismo w tej sprawie skierowano z Biura Pełnomocnika Ochrony i Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 / Fot. SKWNie wiadomo dlaczego dokument z 12 lipca, w którym Biuro Pełnomocnika Ochrony i Bezpieczeństwa Wewnętrznego SKW zwraca się do dyrektora Zarządu Ochrony Ekonomicznych Interesów Sił Zbrojnych, płk Jacka Sobczaka i dyrektora zarządu operacyjnego nie jest objęty klauzulą tajności. Jak informuje serwis niezalezna.pl pismo dotyczy rozliczenia "materiałów pobranych".

Pracownicy SKW informują w piśmie, że nie mogą doliczyć się dokumentów dotyczących rozpracowań operacyjnych. Niestety ktoś popełnił błąd i w jawnym piśmie pojawiają się dane osób, które SKW rozpracowywała.

Z dokumentu wynika, że figurantami był m.in. gen. Anatol Czaban, który pracował jako asystent szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego ds. Sił Powietrznych. SKW rozpracowywać miała również dr inż. Leszka Lorocha z Instytutu Lotnictwa, Zbigniewa Szeląga byłego zastępcę prezesa Agencji ds. Zaopatrywania Sił Zbrojnych i Andrzeja Bacyla, członka zarządu w firmie CEBA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

W SKW kolejne dymisje . Tym razem wylatują wiceszefowie płk. Dariusza Pilarza i płk. Macieja Hermela.
Scenariusz znany przy okazji odwołania Noska powtarza się. Po raz koleiny sejmowa komisja do spraw służb specjalnych nie ma możliwości przesłuchania obydwu odwołanych oficerów Służby Kontrwywiadu Wojskowego .
Czego obawia się Platforma Obywatelska?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet najstarsi medycy nie pamiętają takich rozbić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może to ma związek z zacieśnieniem współpracy SKW z zaprzyjaźnionym rosyjskim FSB za czym gorąco postulował premier. A może z tajemniczym odwołaniem przez D. Tuska generała Noska bez wymaganego przesłuchania samego zainteresowanego przez sejmową komisję do spraw służ specjalnych . Przesłuchania takie miały miejsce w innych przypadkach, w tym wypadku według panującej doktryny Donald Tusk przejął całą odpowiedzialność za nadzór nad tym strategicznym resortem . Przypomnę że gen. Nosek był człowiekiem PO więc tym samym Donald bał się ujawnić przyczyny odwołania.
Być może jest to cisza przed prawdziwą burzą. Wiadomo,że się tam kotłuje, walka na noże trwa i tylko od czasu do czasu coś spadnie na ziemie. Myślę tu o dolnośląskich taśmach prawdy .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Eee tam przesadza Pan.
Żyjemy w kraju w którym od kilku lat zapanował totalny chaos, w którym służby nie potrafią zapewnić ochrony najważniejszym osobom w państwie nie mówiąc o szarych powodzianach przed paru laty . W takim wypadku już samo wykryciu zaginięcia ważnych dokumentów działalności operacyjnej, opatrzonych gryfem tajne, można traktować jako wielki sukces kontrwywiadu wojskowego. Oznacza to, że przynajmniej te służby działają na miarę swych możliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Strach wychodzić z domu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.