Facebook Google+ Twitter

Skycar – latający spodek dla każdego!

W 2008 roku firma Moller zacznie seryjną produkcję latających spodków. Każdy z nas, o ile będzie w posiadaniu 90 tysięcy dolarów, będzie mógł sobie takowy spodek zakupić.

Latający spodek startuje i ląduje pionowo. Wznosi się na 3 metry. Jego prędkość dochodzi nawet do 160 km/h. Lata nad każdą powierzchnią: wodą, lodem, piaskiem, błotem. Statek ma metr wysokości i 3 metry szerokości. Jest dwuosobowy. Ładowność około 110 kg.

Skycar firmy Moller / Fot. www.moller.comM200G Volantor, bo o nim mowa, posiada osiem wirników Rotapower napędzanych silnikami Wankla (paliwo - benzyna lub etanol). Wszystkie silniki są sterowane komputerowo. W razie uszkodzenia się jednego z silników pozostałe pracują. Pomysłodawcą oraz głównym wykonawcą jest firma Moller International, która od ponad 30 lat pracowała nad tym projektem. W wykonaniu prototypu pomagały także i inne firmy.

Skycar w 2008 roku będzie produkowany seryjnie. Jego koszt wynosić będzie 90 tysięcy dolarów. Cena nie jest, jak na takie cudo, zbyt wygórowana. I co ważne, by latać takim pojazdem nie trzeba będzie mieć pozwoleń, licencji czy też prawa jazdy! Wsiadamy, uruchamiamy i lecimy ... !!!

Źródło: http://www.moller.com/files/M200_Brochure.pdf

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

haunebu to nie jest, ale od czegoś trzeba ...zacząć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Juz pewnie Chini rozpracowywują wynalazek... Zresztą sami Amerykanie maja masę u siebie towarów produkowanych legalnie w tanich Chinach. Amerykanie nie są zbytnimi patriotami, skoro przenosza tam swoje fabryki. Może wprowadzić przymus patriotyzmu, a dokładniej zmiany podatkowe?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmmmm rzeczywiście cena, jak na takie cacko niewygórowana, ale mogę się założyć, że bardzo szybko wprowadzą licencję albo prawo jazdy na ten pojazd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za info

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wznosi się na 3 m. Czy ma ograniczenie komputerowe, czy po prostu wyżej nie podejdzie, bo strumień nie bedzie się odbijał od podłoża? Pewnie to drugie, bo w przypadku pierwszego by ktoś zdjął zabezpieczenie ogranicznika i mogłoby dojść do katastrofy.
Nie chcę być kasandrą, ale kiedyś ktoś jako pierwszy zginie. Tak było z pierwszą ofiarą kolei i auta (kroniki do dzisiaj podają nazwiska), tak było z moto;lotnią, spadochronem, balonem itp itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.