Facebook Google+ Twitter

SkyDrive zmienił nazwę na OneDrive. To nie koniec nowości Microsoftu

SkyDrive, usługa przestrzeni dyskowej w chmurze została przemianowana na OneDrive. Microsoft przygotował z tej okazji kilka niespodzianek.

 / Fot. MicrosoftMicrosoft zmienił nazwę usługi SkyDrive na OneDrive. Miało to związek z wyrokiem sądowym. Amerykański gigant przegrał proces z British Sky Broadcasting Group i musiał poszukać innej nazwy dla swojej "chmury". Przy okazji rebrandingu pojawiło się kilka ciekawych nowości.

Darmową przestrzeń dyskową, która wynosi 7 GB możemy zwiększyć o kolejne 5 GB, by otrzymać bonus musimy uruchomić automatyczny kopię zdjęć i filmów do OneDrive na smartfonie z Windows Phone, iOS i od teraz także w urządzeniu z Androidem. Oprócz tego zwiększenie pojemności naszego dysku w chmurze Microsoftu jest możliwe dzięki polecaniu usługi znajomym. Za każdą osobę otrzymamy 500 MB. Maksymalnie możemy zaprosić 10 osób.

Inną nowością jest możliwość wykupienia krótszego abonamentu na dodatkową przestrzeń. 25 GB na miesiąc kosztuje 4,49 dol, a 50 GB - 7,49 dol.

Microsoft na stronie usługi zachwala też możliwość współpracy z pakietem Office. Dokumenty możemy edytować np. w przeglądarce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.