Facebook Google+ Twitter

Słaba PO i słabe PiS. Słabe media. Zaścianek

Porozmawiajmy o Polsce. Wyzwanie W24, "bicie piany" za 50 zł.

Instalacja nt. kontrowersyjnego rys. Marka Raczkowskiego "Flaga Polski w psich odchodach". / Fot. Autor nieznanyRozpoczynam dyskusję, której celem tylko pozornie jest zdobycie nagrody w wys. 50 zł. za tekst, pod którym odbędzie się najciekawsza "rozmowa".
"Nie interesują nas bezproduktywne połajanki, ataki ad personam i sztucznie napędzana dyskusja" - informuje Redakcja. Proszę Szanownych Dyskutantów o uszanowanie tych zaleceń.

Tezy do dyskusji.

1. Platforma Obywatelska jest jedyną w historii Polski po transformacji systemowej formacją polityczną, która w demokratycznych wyborach uzyskała mandat społeczny do sprawowania władzy na drugą kadencję.
Równocześnie dość powszechnym jest poczucie przewagi PR i politycznej kalkulacji nad rzeczywistą determinacją w staraniach i działaniach niezbędnych w skutecznym zarządzaniu państwem. Ergo - PO jest słaba.

2. Prawo i Sprawiedliwość jest jedyną w historii Polski po transformacji systemowej formacją polityczną, która przegrywa od siedmiu lat w demokratycznych wyborach mimo, że ma stały, stabilny elektorat nieomal tak liczny jak PO i mimo, że PO jest słaba. Ergo - PiS też jest słabe, a nawet słabsze... Śmieszne są argumenty: "Musimy odsunąć od władzy tych słabeuszy dla dobra Polski", gdy samemu jest się słabszym.

3. Media. Zaścianek, grajdołek, miazmat rynku informacji, Niuslandia.
Żyjemy w dużym europejskim kraju, którego obywatele są ograniczani w swoim prawie do informacji.
Bywa jakże często, że źródła pozyskania informacji są "nieczynne" po zatkaniu ich tzw. "njusem". Błache wydarzenie, przypadkowa wypowiedź, niezrozumienie znaczenia jakiejś sytuacji tworzy byt medialny, który wyłącza Świat i to co się w nim dzieje dla całej polskojęzycznej Polski. Media są słabe.

Czy powyżej wymienione słabości są z importu?
Czy nie wynikają z nas samych?
Jacy jesteśmy?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

@Grzegorz Laskowski. Jestem mądrym człowiekiem. Co z tego , ze mądrze piszesz! Ordynacje wyborczą ustalili pod siebie ci z Okrągłego Stołu :PZPR i Solidarność.
Teraz pogrobowcy rządzą w tej Rzeczpospolitej Polskiej a PiS z Jaroslavem Kaczyńskim z tej bezradności kaczymi nóżkami tupie w rytm niczym kaczuchy, w rytmie macareny .

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tak też można http://www.youtube.com/watch?v=Eqj4JWCvEpk

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Grzegorz Wink

Moje pytanie "jak żyć?" nawiązywało do "Paprykarza"...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Grzegorz Laskowski

Z tym dodatnim budżetem nie jest tak, że da się go "zaplanować i zrealizować"...:)
Gdyby to było takie proste...
Dlaczego PiS ma pecha i nie wygrywa?
Kto zmienia elektorat w "lemingi"?
Kto "zatyka" media? Nie tylko "mejnstrimowe"? Przecież i Walter i Sakiewicz i "publiczna" zieją nicością!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Największym problem obywateli Polski jest brak polityków mających program zapewnienia środków do życia wszystkim obywatelom... jedynym albo najważniejszym sposobem oceniania rządu powinna być sytuacja materialna obywateli... im więcej obywateli mających za mało środków do życia tym gorszy rząd z czego wniosek, że należy szukać polityków, którzy zaplanują i zrealizują dodatni budżet.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja to nie mam problemu jak żyć. Postępuję przyzwoicie i uczciwie, staram się być jak najlepszym człowiekiem i współczuję tym którym się wydaje, że żyjąc inaczej osiągną szczęście...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak żyć?
Co można zrobić, żeby nie było tak byle jak?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawiązując do filmu " Dzień świra" a to Polska właśnie. http://www.youtube.com/watch?v=5B6XwsiabRI

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ps. Dyskusja polityczna przybrała formę wzajemnego obszczekiwania się dwóch sfor, z których każda naznaczyła swoje terytorium i robiąc wiele hałasu - jednak na cudze terytorium nie wkracza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A więc z całą powagą dla podtrzymania dyskusji:
Podejrzewam, że Jarosław przywykł do bycia najbardziej szkodliwym niepremierem, a jego akolici - do ustalonej hierarchii na dworze, z apanażami wystarczającymi do wygodnego życia w pełnym komforcie nicnierobienia, przy całkowitej wolności i wrzucania piachu w tryby.To ostatnie kosztuje, ale mają SKOKI i krzykliwych propagandzistów.
Druga strona rządzi jak może i skoro może - to rządzi jak potrafi.
Plankton ziobrowy wystawia nad powierzchnię teleskop z pobudek pieniaczych, Palikot się spalił, ale powoli, bez ekscesów organizuje się lewica. KK z maniackim uporem strzela sobie w stopy, więc może się zdarzyć, że własnie lewica będzie nastepną, tworzącą kolejny rząd, siłą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.