Facebook Google+ Twitter

Słabe występy Polaków w Pucharze Kontynentalnym w Wiśle

Podczas, gdy oczy wszystkich skierowane były w stronę Liberca, gdzie odbywały się finałowe konkursy mistrzostw świata w skokach narciarskich, w Wiśle rozpoczynał się kolejny etap zawodów Pucharu Kontynentalnego.

Skocznia narciarska w Wiśle Malince widok z belki. / Fot. Angelika JóźwiakW sobotę 28 lutego, w pierwszym dniu konkursu, skakało 4 Polaków. Po pierwszej serii Klemens Murańka zajmował 21. miejsce i jako jedyny Polak zakwalifikował się do drugiej serii. Andrzej Zapotoczny i Marcin Bachleda zajęli ex aequo 31. miejsce, natomiast Piotr Żyła zajął miejsce 43.

Po drugiej serii Klemens Muranka był na miejscu 19. Pierwsze zajął Austriak Stefan Thurnbichler, zaraz za nim na podium stanął jego rodak Andreas Kofler. Trzecie miejsce zajął Norweg Elverum Sorsell Kim Rene.

Drugi dzień konkursu był dla naszej reprezentacji jeszcze lepszy. Do drugiej serii zakwalifikowali się wszyscy nasi rodacy. Marcin Bachleda na miejscu 27., przed nim na miejscu 22. Stefan Hula i na 20. Klemens Murańka. Najlepiej spisywał się Rafał Śliż, który po I serii zajmował 10. miejsce.

Seria druga okazała się dla naszych reprezentantów ciężką próbą. Na 20. miejscu utrzymał się Klemens Murańka. Rahał Śliż spadł na 14. pozycję, natomiast Stefan Hula zajął 28. miejsce. Marcin Bachleda jako jedyny zaczął odrabiać zaległości z pierwszej serii i zajął 23. miejsce. Pierwsze zajął sobotni srebrny medalista Andreas Kofler. Pozostałe dwa miejsca na podium przypadły Norwegom. Srebro otrzymał Bjoern-Einar Romoeren, zaraz za nim był Jon Aaras.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Na szczęście w Libercu poszło im znacznie lepiej :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słabe występy Polaków w skokach to już powoli tradycja..niestety

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.