Facebook Google+ Twitter

Słabe występy polskich zapaśniczek!

Na mistrzostwach świata w zapasach kobiet nasze zawodniczki nadal bez sukcesów. Wczoraj złote medale zdobyły Japonki: Sakamoto (51 kg), Yoshida (55 kg), oraz Francuzka Bokhashvili-Prieto (59 kg).

Mistrzostwa świata w Azerbejdżanie dobiegają końca. Wczoraj na matach w stolicy tego kraju - Baku rywalizowały zawodniczki w kategoriach wagowych 51, 55, oraz 59 kg. Szczególnie uważnie śledziłem występ Anny Zwirydowskiej (ZTA Zgierz), niedawno jeszcze juniorki, a teraz z powodzeniem rywalizującej z najlepszymi seniorkami w europie zapaśniczki. Anna walczyła w kategorii 55 kg. Pierwszą swoją walkę Polka stoczyła w rundzie kwalifikacyjnej z Koreanką So-La Lee. Nasza zawodniczka wygrała skromnie, ale pewnie 2:0. Ta wygrana dała jej awans do 1/16 finału. Tam na Annę czekała młoda zapaśniczka z Kolumbii Jackeline Renteria. Byłem pełen optymizmu przed tą walką, licząc na wygraną Zgierzanki. Walka jednak zakończyła się wygraną Kolumbijki 3:0. Anna Zwirydowska zakończyła swój udział w mistrzostwach sklasyfikowana ostatecznie na 20 miejscu.

Końcowa klasyfikacja (55 kg):

1. Saori Yoshida - Japonia
2. Ida Therese Karlsson - Szwecja
3.Natalia Golts - Rosja
Olga Smirnowa - Kazachstan
20. Anna Zwirydowska - Polska

W kategorii wagowej 59 kg Polskę reprezentowała zawodniczka LUKS Suples Kraśnik/UKS Hurnik Pieńsk Agata Pietrzyk. Mimo, że podobnie jak Zwirydowska wygrała zaledwie jedną walkę, w kwalifikacjach wysoko i pewnie pokonując zawodniczkę Węgier Kitti Godo 4:1, to została sklasyfikowana znacznie wyżej od Zgierzanki. Wygrana w kwalifikacjach dała jej awans bezpośrednio do 1/8 finału, a tutaj na Polkę czekała już pięć lat starsza Japonka Ayako Shoda. Walka zakończyła się sromotną porażką 0:6.

Klasyfikacja końcowa (59 kg):

1. Audrey Bokashvili-Prieto - Francja
2. Stephanie Gross - Niemcy
3. Dorj Narmandakh - Mongolia
Nataliya Shynyshyn - Ukraina
10. Agata Pietrzyk - Polska

Klasyfikacja końcowa (51 kg), bez Polek:

1. Hitomi Sakamoto - Japonia
2. Xueceng Ren - Chiny
3. Anne Caterine Deluntsch - Francja
Ericka Sharp - Kanada

Szkoda szczególnie występu Agaty Pietrzyk, wygrana z Japonką dałaby jej bezpośrednią kwalifikację do turnieju olimpijskiego w Pekinie w przyszłym roku. Niestety 10 miejsce na mistrzostwach świata takiej nominacji nie daje. Po dwóch dniach rywalizacji na matach Baku i występie trzech Polek nadal nie możemy się pochwalić, że w Pekinie będziemy mięli swojego przedstawiciela w kobiecych zapasach. Dziś tę szansę mają jeszcze dwie Polki: Monika Rogień (GLZKS Orlęta Trzciel) w kategorii 63 kg, oraz Agnieszka Wieszczek (ZTA Zgierz) 72 kg. Miejmy nadzieję, że przynajmniej jedna z nich uratuje honor kobiecego wrestlingu w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.