Facebook Google+ Twitter

Słabnie czar Donalda Tuska. Kaczyńskiego Polacy też nie chcą

Donald Tusk stracił popularność i zaufanie Polaków. Nie jest już najlepszym politykiem i szefem rządu. Kogo Polacy widzą na tym stanowisku? Czy boją się powrotu PiS do władzy?

 / Fot. Wikimedia CommonsWedług tygodnika "Newsweek", wcześniejszy czar Donalda Tuska prysł i teraz, jako szefa rządu widzi go tylko 17 proc. Polaków. To wynik badania opinii publicznej. Sondaż firmy badawczej SMG/KRC MillwardBrown dla tygodnika pokazuje, że blisko trzecia część pytanych nie potrafi wskazać, kto byłby najlepszym premierem – pisze Polska.newsweek.pl. Aż 16 proc. badanych widziałoby na fotelu premiera, szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, czyli zaledwie jeden procent mniej, niż Donalda Tuska.

To już powinien być silny dzwonek alarmowym dla Platformy, jeżeli chce nadal sprawować władzę w kraju. A, czy chce i czy chcą tę partię nadal wiedzieć u władzy Polacy – okaże się w najbliższych wyborach parlamentarnych, za dwa lata.

Spośród znanych polityków, w sondażu dla "Newsweeka", Donald Tusk i Jarosław Kaczyński zdobyli największy wynik poparcia na szefa rządu. Dzieli ich jednocześnie zaledwie 1 magiczny punk procentowy. Na dalszych miejscach respondenci wskazali, że premierem powinien być: ktoś inny (14 proc.). Natomiast wskazani tacy politycy, jak: Leszek Balcerowicz, Grzegorz Schetyna i Leszek Miller uzyskali (każdy z nich) po 6 proc. poparcia. Janusz Palikot zdobył 4 proc., a Janusz Piechociński 2 proc.

Przeważającą większość stanowią ankietowani, którzy nie wskazali żadnego z polityków i w badaniu wybrali odpowiedź: "Nie wiem" (31 proc.). Ten wskaźnik odzwierciedla skalę niezdecydowanych Polaków, którzy nie widzą dziś swojego kandydata na premiera. To ukazuje również skalę i głębię problemu w kraju, owładniętego walką o władzę, rozgrywającą się na co dzień między PiS i PO. Jednocześnie zaznacza się walka wewnętrzna w Platformie o przywództwo w partii.

"W sprawach światopoglądowych byliśmy partią złotego środka, a jesteśmy partią, która co chwila podejmuje oderwane od wartości Polaków nowinki zagraniczne" - mówi Jarosław Gowin. Były minister sprawiedliwości i nieformalny szef skrzydła twardych konserwatystów w PO oraz niejawny jeszcze pretendent do roli przywódcy PO, otwarcie przyznaje, że Donald Tusk umie zdobyć władzę, ale - jak to ujmuje - trzeba ją jeszcze wykorzystać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wykopaliśmy Kaczora wykopiemy Tuska"
Tylko żyjąc w tym naszym kraju cholernie dużo lat i przeżyłem tych budowniczych Polski i takiego przewódce jakim jest Premier Donald Tusk nie mieliśmy i nie będziemy mieć bo ta Polska wyklęta przez Marcina V jest według prawa kanonicznego Watykanu krajem wyklętym znaczy pogańskim.za zniszczenie zakony NMP pod Grunwaldem.I król Jagieło jak i cały naród Polski został objęty klątwą wietrzną i jak do tej pory nikt nie odwołał tej hańbiącej nas klątwy,a wraz z nią wszelkie nieszczęścia które nas spotykają są naszym udziałem, na czele z nienawiścią która podzieliła ten kraj na połowę.
I ta nienawiść która rozpanoszyła się w śród tego zmęczonego narodu. A takiej klątwy jaką otrzymał cały świat nazwany kryzysem. I w tym czasie przyszło rządy sprawować
Panu premierowi Tuskowi można mu pozazdrościć, przyglądając się co dzieje się w krajach obecnie to pod rządami Pana Tuska możemy czuć się bezpieczni.
I niech wiadomo będzie temu narodowi wierzącemu, że władcą tego wszechświata jest Szatan, Tak powiedział Jezus, on jest darczyńcą tego kryzysu i człowiek nie posiada takiej siły by go zwyciężyć.Zabrał nam zdrowe myślenie wszczepił w nas nienawiść otumanił nas do tego stopnia ,że za wszelkie niepowodzenia które dzieją się na tej jego ziemi ponosi odpowiedzialność człowiek bo zgrzeszył. I tak człowiek człowieka oskarża
choć jesteśmy wszyscy z pod jednego sztandaru,a miłość powinna być naszym życiem na co dzień, bo skąd wiemy,jaki los nas czeka, jak nie widać poprawy na przyszłość.
I nie wierzę, że przyjdzie ktoś następny i z tego wyklętego kraju zrobi kraj kwitnącej wiśni
I nie od Premiera zależy zabezpieczenie Polakom pracy bo bezrobocie do tchnęło cały niemal świat i tyko koszmar wojenny może odmienić bezrobocie. Pozostałoby z tego świata pył.I też nie człowiek ponosił by winę bo nie człowiek zmagazynować w tej ziemi taki arsenał, że pobudził też człowieka, by z konstruował bombę wodorową czy atomową. I w tym świecie skomplikowanym kazano człowiekowi żyć..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pismaki poczuli się IV Władzą i zaczęli twierdzić -"Wykopalismy Kaczora, wykopiemy i Tuska"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.