Słabsza forma Małysza, 9. miejsce Miętusa w konkursie w Einsiedeln

Adam Małysz zajął dopiero 11. miejsce w dzisiejszym konkursie skoków narciarskich w Einsiedel. Najlepszym z Polaków okazał się Krzysztof Miętus, który zajął 9. miejsce. Zawody wygrał Bjoern Einar Romoeren.

Zawody w Einseideln kończyły tzw. Turniej Czterech Narodów rozgrywany tradycyjnie podczas cyklu letniego Grand Prix. Zarówno w turnieju, jak i w klasyfikacji Grand Prix prowadzi Simon Amman przed Adamem Małyszem.

Do konkursu zakwalifikowało się 5 Polaków. Kwalifikacji nie przebrnął tylko Marcin Bachleda. Konkurs rozpoczął się z drobnymi problemami związanymi z zbyt silnie wiejącym wiatrem. Jednak narzędzie nowego systemu, pozwalające na dowolne zmienianie wysokości rozbiegu pozwalało nie mieć obaw, że konkurs zostanie odwołany. Kolejne skoki, choć z przerwami, dobywały się bez większych przeszkód.

Jako pierwszy z naszych skakał Krzysztof Miętus. Oddał bardzo dobry skok na odległość 112,5 metra, co pozwoliło mu na awans do czołowej „30” na bardzo dobrym, 19. miejscu. Następnym był Maciej Kot, który skoczył słabiej od swojego młodszego kolegi ale z ostatnim rezultatem zakwalifikował się dalej. Łukasz Rutkowski nie skoczył tak dobrze jak Miętus ale też nie tak słabo jak Kot w efekcie czego zakończył 1 serię na 26. miejscu. Ze wszystkich Polaków, skoczył Kamil Stoch. Odległość 115 metrów dała mu 13. pozycję.

Adam Małysz lekko zepsuł swój, skok przez co "wylądował" dopiero na 15. miejscu po połowie konkursu. Skaczący po Małyszu Amman nie objął prowadzenia, mimo że oddał najlepszy skok. Przez przeliczniki wiatru został sklasyfikowany dopiero na 5. miejscu.

Po pierwszej serii prowadził niespodziewanie Bjoern Einar Romoeren, przed Jernejem Damianem i Noriaki Kasai.

Druga seria rozpoczęła się od niezłych skoków Polaków, szczególnie Rutkowskiego. Zajął on 22. miejsce. Kot zakończył rywalizację na 28. pozycji.

Najlepiej jednak z Polaków w 2. serii skoczył Krzysztof Miętus. Zawodnik Startu Krokiew Zakopane na długo objął prowadzenie po uzyskaniu 114 metrów. Nie zdołali go wyprzedzić ani Adam Małysz ani Kamil Stoch. Po skoku tego ostatniego na czele był Miętus, za nim Małysz na 6. miejscu Stoch. Do końca konkursu pozostało jeszcze 12 zawodników.

Skakali oni dość słabo ale wystarczająco by wyprzedzać Polaków choć np. Amman wyprzedził Miętusa zaledwie o 0,5 punktu.