Facebook Google+ Twitter

Słaby start polskich szablistek w turnieju indywidualnym

Na 1/8 finału zakończyły Polki udział w indywidualnym turnieju szablistek. Do tej fazy zmagań dotarły Bogna Jóźwiak oraz Irena Więckowska. Rundę wcześniej odpadła nasza trzecia reprezentantka Aleksandra Socha.

Najwięcej radości sprawiła nam najmniej doświadczona Więckowska. Najpierw pokonała Irlandkę Siobhan Claire 15:8, by potem wygrać z Rosjankę Jelenę Nieczajewą, która jest mistrzynią świata. Początek walki był nieudany dla naszej reprezentantki. Więckowska przegrywała 0:5 i 1:7, ale nie zrezygnowała i to pozwoliło jej ostatecznie wygrać 15:12.

W 1/8 finału na drodze naszej zawodniczki stanęła Chinka Yingying Bao. Tym razem Polce nie poszło już tak dobrze. Chinka okazała się szybsza i zadała więcej skutecznych ciosów. Dodatkowym utrudnieniem dla Polki był fakt, że reprezentantka gospodarzy jest leworęczna. Ostatecznie Więckowska przegrała 6 : 15 i na tym zakończyła swój indywidualny start w Pekinie.

W tej samej fazie turnieju odpadła Bogna Jóźwiak. W pierwszej walce Polka pokonała Wenezuelkę Alejandrę Benitez Romero 15:11, by potem przegrać z aktualną mistrzynią Olimpijską Amerykanką Mariel Zagunis 13:15. Pojedynek był wyrównany, a o zwycięstwie Amerykanki zadecydowały trzy błędy Polki, popełnione przy stanie 10:10. Po tym nasza reprezentantka nie była już w stanie odrobić strat.

Najsłabiej wypadła Aleksandra Socha. Nasza największa nadzieja na medal, przegrała już w pierwszej walce
z Ukrainką Oleną Chomrową 11:15. Polki wystąpią jeszcze w turnieju drużynowym. Przypominamy, że w tej konkurencji występuje 8 drużyn, wystarczy więc wygrać "tylko" dwie walki, by zdobyć medal.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba szukać szansy w turnieju drużynowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Socha mnie zawiodła :/ Liczyłem na coś więcej, chociaż ćwierćfinał ... A dwie pozostałe Panie całkiem nieźle, mimo wszystko. W turnieju drużynowym myślę, że jest szansa na medal.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.