Słaby występ Polaków w Oberstdorfie

Nie udało się naszej drużynie utrzymać miejsca na podium w cyklu Team Tour. Polacy dzisiaj zajęli dopiero 6. miejsce. Wygląda na to, że przedwczesne było myślenie, iż mamy już drużynę na medal.

Drużynowy konkurs w Oberstdorfie wygrali Austriacy przed Norwegią i Niemcami.

Polska spisała się niestety słabo. Po pierwszej serii zajmowaliśmy odległą 6. pozycję. Zawiedli niestety Stefan Hula i Piotr Żyła, którzy oddali bardzo słabe skoki, szczególnie w serii pierwszej. Dobrze wypadli Stoch (196,5 i 185,5m) i Małysz (207 i 210,5m), ale to nie wystarczyło, by utrzymać miejsca na podium. Udało nam się wyprzedzić tylko Czechów i Słoweńców w finałowej serii. W całym cyklu Team Tour zajęliśmy 4. miejsce.

Bezkonkurencyjni dzisiaj byli Austriacy w składzie Thomas Morgenstern, Andreas Kofler, Gregor Schlirenzauer i Martin Koch i to oni wygrali cały turniej.

Dzisiejszy konkurs pokazał, że na Mistrzostwach w Oslo będzie nam trudno zdobyć medal. Nie mamy jeszcze równo skaczącej drużyny.