Facebook Google+ Twitter

Ślad życia czy ślad śmierci? Recenzja powieści Paula L. Maiera

"Pewne odkrycie archeologiczne zagroziło ogromnym wstrząsem całej zachodniej cywilizacji. Dotyczyło ono co trzeciego mieszkańca Ziemi, mniej więcej 1 800 000 000 ludzi, których życie zostało nagle i brutalnie wywrócone do góry nogami..."

okładka / Fot. PromicGłównym bohaterem jest profesor Jonathan Weber, wykładowca na Harvardzie, znawca języków starożytnych i archeolog z zamiłowania. W swoim dorobku naukowym ma głośną książkę o Jezusie z Nazaretu, która zyskała przychylność samego papieża. Pewnego dnia przychodzi do niego tajemniczy list od profesora Austina Balfoura Jenningsa, który prosi go o przybycie do Izraela i dołączenia do prowadzonych przez niego wykopalisk. Weber właśnie otrzymał roczny urlop na uczelni, więc bez chwili wahania udaje się na tę ekspedycję.

Na miejscu okazuje się, że Jennings znalazł ruiny domu Józefa z Arymatei i kilka cennych artefaktów z tego okresu. Ale to nie koniec niespodzianek, wkrótce zostają odkryte ludzkie szczątki - Józefa, a może nawet... samego Chrystusa. W przypadku drugiej ewentualności, znalezisko to może podważyć dogmaty wiary mówiące, że Chrystus zmartwychwstał trzeciego dnia od ukrzyżowania.

Jak można się spodziewać, wywołuje to wielkie poruszenie w chrześcijańskim świecie. Do tego stopnia, że niektórzy zrobią wszystko, by zataić sensacyjne informacje przed wiernymi. Jakie to będzie miało konsekwencje? Czy świat legnie w gruzach? Ekipa archeologiczna ma pełne ręce roboty, by dociec prawdy. W dodatku walczy z czasem, naciskana przez opinię publiczną. Jednym słowem, nie ma łatwego zadania. A gra toczy się o najwyższą stawkę.

Choć powieść "Ślad życia, ślad śmierci" porusza drażliwe tematy religijne, to opisana w niej historia jest niezwykle ciekawa. W dodatku opisywane w niej badania naukowe są niezwykle wiarygodne i przedstawione w przystępny sposób, dzięki temu może zrozumieć je laik. Widać, że autor dysponuje niezwykłą wiedzą z dziedziny historii, archeologii i teologii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.