Facebook Google+ Twitter

Śladami czterech pancernych w Żaganiu

Wygląda na to, że moda na serial „Czterej pancerni i pies” może ogarnąć kolejne pokolenie. Od 29 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Żaganiu realizowany jest projekt edukacyjny pod hasłem „Żagańskim tropem czterech pancernych i psa”.

W ramach szkolnego projektu uczniowie oraz harcerze podążali śladami serialowych bohaterów. / Fot. foto:Wiesław ChłopekAutorkami projektu są nauczycielki z PSP nr 2: Marzena Chłopek oraz Małgorzata Ponikowska-Knap. - Jak wiadomo w naszym mieście kręcono liczne sceny serii o przygodach załogi „Rudego 102” . Program zakłada realizację różnorodnych zajęć skupiających się wokół
serialu. Dotyczy też edukacji regionalnej, a jego celem jest rozbudzenie w uczniach chęci wyszukiwania ciekawostek i przeróżnych informacji o naszej małej ojczyźnie - Żaganiu. Podczas zajęć młodzi uczestnicy będą mogli rozwinąć pasje poszukiwacza, dziennikarza czy historyka - tłumaczy Marzena Chłopek.

W ramach projektu dzieci z „Dwójki” spotkały się z Markiem Łazarzem, autorem książki o popularnym serialu, a także wyruszyły na wycieczkę śladami Gustlika i jego kompanów. W rolę przewodnika wcielił się mjr Wiesław Chłopek z wydziału wychowawczego 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. - Uczniowie odwiedzili miejsca, w których były kręcone sceny "Czterech pancernych". Trasa marszu przebiegała ulicami: Bracką, Długą, Libelta i zakończyła się przy ul. Nadbobrze. O różnych epizodach z planu filmowego opowiadał Tadeusz Haczkowski, naoczny świadek tamtych wydarzeń - mówi Małgorzata Ponikowska–Knap.

To nie koniec atrakcji, które czekają na dzieci podczas realizacji projektu. - W planach mamy przeprowadzenie krótkich wywiadów z mieszkańcami Żagania, pamiętającymi czasy powstawania serialu oraz kolejną wycieczkę śladami pancernych, tym razem obrzeżami miasta. Odwiedzimy m.in. Starą Papiernię - zapowiadają nauczycielki.

Zakończenie i podsumowanie szkolnego programu odbędzie się 6 czerwca, podczas IX Wiosny Kulturalnej z Dwójką.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

:-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.