Facebook Google+ Twitter

Śladami Powstania Warszawskiego z komórką

Muzeum Powstania Warszawskiego po raz kolejny udowadnia, że historię da się pogodzić z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi. Wraz z agencją Adv.pl, od 1 sierpnia udostępni właścicielom komórek typu "smartfon" nową aplikację, która umożliwia wirtualny spacer po stolicy z roku 44.

Logo MPW / Fot. Muzeum Powstania WarszawskiegoOwocem współpracy Muzeum Powstania Warszawskiego (MPW) i agencji interaktywnej Adv.pl jest aplikacja "Warszawa'44 - Śladami Powstania Warszawskiego przez komórkę". Propozycja ta skierowana jest do właścicieli "smartfonów". Od 1 sierpnia br. będą oni mogli bezpłatnie pobrać warstwy z 73 miejscami, związanymi z Powstaniem Warszawskim, między innymi: budynkami Prudentialu, siedzibą PAST-y, wejściem do kanału przy pl. Krasińskich.

- Miejsca i opisy zostały przygotowane na podstawie „Przewodnika po Powstańczej Warszawie”, autorstwa Jerzego S. Majewskiego (wydawnictwo Muzeum Powstania Warszawskiego). Archiwalne fotografie pochodzą ze zbiorów MPW - informuje zarząd muzeum na stronie internetowej.

Aplikacja „Warszawa’44. Śladami Powstania Warszawskiego” pozwala poznać nie tylko najważniejsze zabytki oraz miejsca związane z walkami powstańczymi, ale i sylwetki bohaterów tamtych dni. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości w "smartfonie" (Layar - przyp. red.) oraz współpracy z telefonicznym odbiornikiem GPS, kamerą i kompasem, aplikacja na bieżąco uaktualnia obraz i opisy. W efekcie można podążać śladami Powstania Warszawskiego we współczesnej stolicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.