Facebook Google+ Twitter

"Śladami świętości" - spektakl z okazji Wszystkich Świętych w Legionowie

Prezentujemy spektakl, który ma ukazywać istotę obchodów dnia Wszystkich Świętych. Pokazujemy kim oni są, skąd się biorą i czym jest świętość - wyjaśniła ideę przedstawienia zaprezentowanego 27 października w Legionowie, Danuta Zalewska.

27 października 2011 roku w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek przy ul. Jagiellońskiej 69 w Legionowie, społeczność szkolna zaprezentowała spektakl Uczniowie i nauczyciele/pani Małgorzata Grzybek i Aleksandra Dyrda/ przed publicznością / Fot. Jerzy Jastrzębski„Śladami świętości”. Jego tematyka ściśle jest związana ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych.

-Zaprezentowaliśmy spektakl ,który ma ukazywać istotę obchodów Wszystkich Świętych. Staraliśmy się ukazać kim są święci,skąd się biorą i czym jest świętość-wyjaśniała po spektaklu Danuta Zalewska.

W szkole co roku odbywają się uroczyste spotkania związane z obchodami tej uroczystości. Bierze w nich cała społeczność szkolna - rodzice, uczniowie, nauczyciele.Gość szkoły ksiądz Konrad Hasior i prowadząca pani Danuta Zalewska / Fot. Jerzy Jastrzębski

Spektakl "Śladami świętości" przekazuje dużą dozę wiedzy, jak dążyć do bycia lepszym, skąd czerpać natchnienie ,gdzie szukać wsparcia.

W tym roku organizatorzy przedstawili w spektaklu trzy postacie, które ich zdaniem zasługują na szczególny szacunek i mogą służyć jako przykłady
dobrego życia prowadzącego ku świętości .Pierwszą z nich jest święta Pani Małgorzata Grzybek oraz pani Stanisława Jankowska ,Monika Kalinowska w trakcie spektaklu. W tle dekoracja wykonana przez panią Zytę Muchę. / Fot. Jerzy JastrzębskiFaustyna Kowalska znana na całym świecie jako apostołka Miłosierdzia Bożego, człowiek pełen pokory i skromności. Następnie ukazano postać księdza Jerzego Popiełuszko, nauczyciela dobra i miłości. Nauczał "Zło dobrem zwyciężaj”. Był zwykłym, przeciętnym człowiekiem. Miał jak każdy z nas wiele słabości. Jest on dowodem na to, że każdy może zostać świętym. Jan Paweł II to trzecia z wielkich postaci, która towarzyszyła zebranym. Człowiek, który świadectwem swej niezłomnej wiary pomógł nam przezwyciężyć strach, poszukiwać prawdy, gdyż ona jest gwarantem wolności. Zwrócił nasze serca ku Bogu i ludziom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.