Facebook Google+ Twitter

Ślady dawnej Łodzi odkryto na budowie ŁTR-u

Fragmenty ceramiki oraz fragmenty średniowiecznego traktu drogowego odkryto dziś na budowie Łódzkiego Tramwaju Regionalnego.

Ulica Zachodnia (na zdjęciu: przy ulicy Ogrodowej i Północnej). Przy następnym skrzyżowaniu znaleziono szczątki ceramiki z końca XV i XVI wieku.  / Fot. Mateusz TrzuskowskiW okolicach skrzyżowania ulic Lutomierskiej i Zachodniej ekipy realizujące budowę Łódzkiego Tramwaju Regionalnego natrafiły na szczątki ceramiki z końca XV i XVI wieku. Z kolei 60 metrów w stronę placu Kościelnego ekipy modernizujące ulicę Zachodnią natrafiły na fragmenty starego traktu drogowego.

- Miejsce, w którym odkryto znaleziska odwiedzili dziś przedstawiciele Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Jutro zaczynają się pracę archeologiczne mające na celu zabezpieczenie wszystkich śladów dawnej Łodzi - powiedziała serwisowi Wiadomosci24.pl Maja Porczyńska z biura prasowego MPK Łódź. - Firma Polimex Mostostal, która prowadzi prace na tym odcinku Tramwaju Regionalnego nie przewiduje w związku z tym żadnych opóźnień - dodaje Porczyńska.

Jednak, aby archeolodzy mogli dokładnie zabezpieczyć znalezione fragmenty ceramiki, prace wstrzymane zostały na 2 tygodnie. Przez ten okres robotnicy przeniosą się na pozostałe fragmenty budowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 25.04.2008 20:19

Podpis pod zdjęciem: "Ulica Zachodnia (na zdjęciu: przy ulicy Ogrodowej i Północnej) znajdowała się kiedyś na trakcie drogowym, dlatego drogowcy mogą napotkać inne fragmenty średniowiecznych dróg"

He, he, zwłaszcza że ulica Zachodnia powstała dopiero w XIXw. (1823r.), a do końca II wojny światowej na jej miejscu znajdował się "stary cmentarz zydowski".

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ulica_Zachodnia_w_%C5%81odzi
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stary_cmentarz_%C5%BCydowski_w_%C5%81odzi

Komentarz został ukrytyrozwiń

;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

pysznie;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.