Facebook Google+ Twitter

Ślady niechlubnej przeszłości znalezione na łódzkich ulicach

Są w Łodzi takie budynki, które nawet dziś emanują grozą minionej epoki, bo ich fasada zachowała niezatarte jeszcze ślady... Do nich należy ten budynek, w którym Wojskowy Sąd Rejonowy w latach 1946-1956 skazywał Polaków na karę śmierci.

1 z 6 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Pewex - sieć sklepów walutowych w PRL, powstałych w 1972 roku, w których można było kupić za waluty wymienialne towary niedostępne w innych sklepach lub trudno dostępne, zarówno importowane jak i krajowe. Fot. Marek Chorążewicz
Pewex - sieć sklepów walutowych w PRL, powstałych w 1972 roku, w których można było kupić za waluty wymienialne towary niedostępne w innych sklepach lub trudno dostępne, zarówno importowane jak i krajowe. Fot. Marek Chorążewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (37):

Sortuj komentarze:

Darku, dobrze, że się nie poddajesz. Przecież masz już tyle doświadczenia będąc tutaj dłużej ode mnie. Nie warto wchodzić w polemikę z ludźmi, którzy nie mają swoich przemyśleń, tylko powielają bezmyślnie "figury erystyczne" myśli swojego przewodnika "stada". Robi się wtedy z wymiany zdań pyskówka, obrażania, bany i... niepotrzebny rzut adrenaliny, wyniszczający człowieka, gdy to zbyt często się powtarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elzbieto i Panie Darku!
Dzisiaj już obiektywnie, moge powiedzieć, że obecnie jak się chce to też mozna. Otwarto u nas prywatną piekarnię, ktora wypieka (tak jak dawniej) chle na zakwasie, Oprócz chleba tradycyjnego mozna kupić równieaza chleb tzw. cebulowy i boczkowy, Boczkowego jużź nie było lecz cebulowy mozna jeść nawet bez dodatków. Dawniej z chlebzmi cebulowymi na pewno się nie spotykałem, a mnie on właśnie smakuje lepiej niż za komuny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, oceny są zawsze....subiektywne. Tym niemniej dziękuję Panu serdecznie za udostępnienie tego materiału z Łodzi na temat działalności Ludowego Wojsk Polskiego w latach 1946 - 1956. To jest krwawa, przemilczana Historia Polski! O tym trzeba mówić! Cześć Pomordowanym Polakom, przez ich brać polską wojskową!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Leszku, Panie Marku - z pewnością wszelkie oceny są obarczone osobistymi doświadczeniami, tak samo jak relacje z przeszłości. Tym bardziej subiektywne są te opisy które zawierają ocenę. Nie ma obiektywnej oceny. jednak możemy pisać o faktach z przeszłości, pamiętając przy tym że to są tylko fakty, bez ocen i generalizowania. Ja pisząc o okresie słusznie minionym tak staram się robić. Niestety wielu czytelników generalizuje to co napiszę i próbuje sklasyfikować mnie według sobie tylko znanej jakiejś skali i kryteriów, przypisując mi jednocześnie wiele rzeczy, których nigdy nie napisałem. To smutne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku !
No nie, nie mam za grosz sentymentu do komuny ale kiełbasa była dobra :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Leszku, proszę nie traktować tego, co teraz napiszę, jako czepiania się dupereli. Samo to, co Pan napisał, zawiera w sobie relatywizm:

"(...)były też bandy mordujące ludzi, byli szabrownicy którzy za parę groszy wsadzali nóż pod żebra".

No bo cóż to w istocie znaczy? Ni mniej ni więcej tylko (w domyśle) to, że gdyby była jakaś fortuna, noooo... to byśmy jeszcze jakoś to rozważali, ale za grosze...?

A więc moja racja jest taka, że cokolwiek mówimy, to w tym tkwi żywy subiektywizm. I nic więcej. Możemy tylko dążyć do obiektywizmu i tyle. Nie ma w mojej wypowiedzi żdnych podtekstów, czy jakiegoś drugiego dna. Dlatego napisałem tak, a nie inaczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ona jest wbrew pozorom prosta. Nie istnieje w naturze coś takiego jak: obiektywizm, sprawiedliwość, prawda absolutna (nie ma znaczenia - historyczna czy inna), itp. rzeczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku!
Ciągle jeszcze zastanawiam się jaka jest ta Pana racja? Czy ta racja, to te budynki emanujące grozą minionej epoki? Takie budynki były, lecz były też bandy mordujące ludzi, byli szabrownicy którzy za parę groszy wsadzali nóż pod żebra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Leszku, chciałbym się w tej materii mylić, ale wszystko przemawia za moją racją... :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Elu, to co napisałaś, to w przeważającej mierze jest zwykłym sentymentem "do tych pagórków leśnych i łąk zielonych"... Wcześniejsze roczniki tak maja... [nie wykluczam siebie :) hehehe], chociaż... noże coś w tym jest, co piszecie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.