Facebook Google+ Twitter

"Ślady" - wystawa Piotra Ostrowskiego w Muzeum Witrażu

W krakowskim Muzeum Witrażu, można zobaczyć zbiór prac Piotra Ostrowskiego, stanowiący swoistą szklaną refleksję nad tym co ulotne i kruche.

Ślady wystawa Piotra Ostrowskiego w Muzeum Witrażu / Fot. Sławomir OstrowskiŚwiatło jest narzędziem, które w rękach zdolnego artysty jest w stanie wypełnić przestrzeń, kształtując ją zgodnie z wolą mistrza.
Efekt ten znakomicie udało się uzyskać na otwartej w piątek 14 października, w krakowskim Muzeum Witrażu wystawie prac Piotra Ostrowskiego.

Miłośnicy tradycyjnej formy witrażu zapewne będą zdziwieni tym, co zobaczą, lecz poziom prac zapewne sprawi, że nie wyjdą rozczarowani. Artysta w śmiały sposób eksperymentuje z materią i jej formą, co sprawia, że tworzy on zupełnie nową wartość w przestrzeni.

Piotr Ostrowski jest rzeźbiarzem, autorem instalacji szklanych oraz witraży. Ślady wystawa Piotra Ostrowskiego w Muzeum Witrażu / Fot. Sławomir OstrowskiDo najbardziej znanych dokonań artysty należy projekt architektoniczny terminalu lotniczego w Balicach i Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, których był współautorem. Artysta na co dzień mieszka i pracuje w Krakowie.

Wystawę Ślady/Traces można oglądać od wtorku do piątku, w godzinach 16-19 i od soboty do niedzieli w godzinach 12-18 w Muzeum Witrażu przy Al. Krasińskiego 23 w Krakowie. Ekspozycja prezentowana będzie do 27 listopada 2011 r.

Ślady wystawa Piotra Ostrowskiego w Muzeum Witrażu / Fot. Sławomir OstrowskiŚlady wystawa Piotra Ostrowskiego w Muzeum Witrażu / Fot. Sławomir OstrowskiŚlady wystawa Piotra Ostrowskiego w Muzeum Witrażu / Fot. Sławomir Ostrowski


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.