Facebook Google+ Twitter

Ślamazarni kierowcy

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2008-11-17 09:18

Na skrzyżowaniu stoi kolumna samochodów. Zapala się zielone światło. Kierowca pierwszego auta wrzuca pierwszy bieg i rusza. Kiedy odjedzie kawałek, "jedynkę" wrzuca drugi kierowca. Gdy ten odjedzie kawałek - za ruszanie zabiera się kolejny kierujący pojazdem. W ten sposób przejazd przez miasto zajmuje znacznie więcej czasu, niż powinien.

Trwa nasz dziennikarski eksperyment: sprawdzamy umiejętności kierowców w ruchu ulicznym. Wciąż nie mamy dobrych informacji. Poznańscy kierowcy nie potrafią ze sobą współpracować, są powolni na skrzyżowaniach, nie szanują przepisów i lubią wymuszać pierwszeństwo. Częściowo winę za powstawanie korków w mieście ponoszą sami kierowcy. Okazuje się, że w innych miastach samochody przejeżdżają przez skrzyżowania płynniej i sprawniej, a tym samym - szybciej.

- Kierowcy nie skupiają się na jeździe - zauważa Michał Wieczorek, taksówkarz. Zamiast pełnej koncentracji wpatrują się na przykład w reklamy. A tych w mieście nie brakuje. - Mężczyźni, podczas oczekiwania na zielone światło, oglądają się za pięknymi kobietami na przystankach czy w sąsiednich autach - mówi Piotr Koleśniak, kierowca z 15-letnim stażem. Sam przyznaje, że gdy kilka miesięcy temu na jednej z kamienic pojawiła się reklama z pięknymi dziewczynami - inni trąbili na niego.

Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski.

Beata Marcińczyk Katarzyna Fertsch
-
POLSKA Głos Wielkopolski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.