Facebook Google+ Twitter

Śląscy europosłowie wspierają Katowice w wyścigu do ESK

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-05-26 20:54

Wszyscy eurodeputowani ze Śląska zadeklarowali wsparcie dla stolicy Górnego Śląska. O pomoc dla Katowic, chcących zdobyć tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, poprosił ich w Brukseli prezydent miasta Piotr Uszok.

 / Fot. Materiały biura Katowice ESK 2016Od poniedziałku w Brukseli, na placu przed siedzibą Parlamentu Europejskiego, stoi instalacja "Sunflower 2016". To ponad 350 słoneczników z aluminium i plastiku. Mają promować Katowice i pomóc im w walce o tytuł ESK 2016.

W środę słoneczniki oglądali śląscy europosłowie. Później spotkali się z prezydentem miasta Piotrem Uszokiem. Wszyscy zapowiedzieli aktywne wsparcie kandydatury Katowic. Wierzą w sukces miasta. Deputowani zapowiedzieli ża mają już pewien plan na promocję stolicy Śląska ale wolą aby na razie pozostał tajemnicą.

"Sunflower 2016" będzie w Brukseli jeszcze do 30 maja. Później wróci do Polski i trafi na ulice Katowic.

Finał konkursu ESK, 22 czerwca. Wtedy jury wybierze spośród finałowej piątki miast (oprócz Katowic jeszcze Gdańsk, Lublin, Warszawa i Wrocław) jedno, które w 2016 roku przyciągać będzie turystów z całej europy. Zwycięskie miasto otrzyma także nagrodę pieniężną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.