Facebook Google+ Twitter

Śląsk: ''Brak pieniędzy'' w NFZ w 2010 r.

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-14 18:46

Nawet 600 milionów złotych może zabraknąć w budżecie śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w przyszłym roku. Dziś o trudnej sytuacji rozmawiali w Katowicach dyrektorzy śląskich szpitali klinicznych oraz regionalny NFZ.

Siedem szpitali klinicznych dostanie prawdopodobnie o blisko 41 milionów złotych mniej na leczenie. - Dopóki nie będziemy mieli większych pieniędzy z centrali, to nie ma czego dzielić. To byłoby wspólne dzielenie bidy, bilans jest jednakowy - podkreśla rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, profesor Ewa Małecka-Tendera.

Jacek Kopocz, rzecznik Śląskiego oddziału NFZ przyznaje, że cięcia w 2010 roku będą konieczne. Oznacza to ograniczenie m.in. lecznictwa sanatoryjnego, rehabilitacji oraz stomatologii.

Trudna sytuacja szpitali na Śląsku dotyczy właściwie wszystkich placówek. Ma to związek ze zmianami w finansowaniu opieki medycznej w 2010 roku i wyrównaniu stawek na leczenie. Województwo śląskie należy do tych 5 regionów w kraju, które na zmianach stracą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.