Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15937 miejsce

Śląsk. Chaos na dworcach kolejowych - kilka pociągów nie wyjechało

Od rana w aglomeracji śląskiej panują poważne problemy na kolei. Kilka pociągów nie wyjechało w trasy, gdyż maszyniści poszli na zwolnienie lekarskie. Sprawa rozbija się m.in. o brak wypłaty pensji kolejarzom za wrzesień.

 / Fot. Original uploader was Hans Kloss (Michał Karkowski) at pl.wikipedia, GNU1.2Mieszkańcy Śląska mają od rana ogromne problemy z podróżą liniami kolejowymi. Według mediów, PKP Przewozy Regionalne będą miały przez cały dzień problemy z uruchomieniem około 26 pociągów w rejonie aglomeracji śląskiej, w relacjach: Katowice-Oświęcim, Oświęcim-Czechowice. Dla stałych pasażerów oznacza to kłopoty z dojazdem do pracy i powrotem do domu.

Od piątej rano panuje chaos na dworcu w Katowicach – podaje RMF FM. Kolejarze na Śląsku – poinformowała radiowa "Trójka" - grożą strajkiem. Ponad 1400 pracowników kolei z nich nie dostało pensji.

Z porannych serwisów radiowych wynikało, iż 26 pociągów Przewozy Regionalne (PR), może nie wyjechać na tory, ponieważ do pracy nie przyszło 20 maszynistów, którzy wzięli zwolnienia lekarskie. Przed godziną szóstą rano na trasy kolejowe w województwie śląskim nie wyjechało co najmniej siedem pociągów PR – czytamy w serwisie.

W obliczu rosnącego chaosu na dworcach, na niektórych odcinkach komunikacyjnych, m.in.: Żywiec-Katowice, Rybnik-Bielsko Biała, Bielsko Biała-Katowice, Sosnowiec Gł.-Tychy Lodowisko - wprowadzono komunikację zastępczą. Pociągi PKP Intercity, przejeżdżające przez te stacje, zabierają pasażerów bez pobierania dodatkowych opłat. Administracja Przewozów Regionalnych, zorganizowała też autobusową komunikację zastępczą, między Czechowicami a Oświęcimiem oraz Rybnikiem i Pszczyną.

PKP PLK apeluje na dworcach do pasażerów, aby wcześniej przychodzili na dworzec i dobrze sprawdzili, jaka w ich przypadku jest możliwość podróży. Tymczasem pasażerowie skarżą się na panujący chaos i brak informacji o odwołanych pociągach. Ludzie są bardzo zaskoczeni, że wcześniej nigdzie nie było żadnych informacji oraz że to tak nagle stało się na kolei - usłyszała reporterka RMF FM na dworcu w Katowicach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.