Facebook Google+ Twitter

Śląsk: głodni policjanci grożą buntem

Komenda przestała wydawać policjantom ciepłe posiłki regeneracyjne. Zamiast tego dostaną 2,2 zł za każdy dzień patrolu na ulicy. Funkcjonariusze protestują i grożą, że pójdą na zwolnienia lekarskie - pisze Gazeta Wyborcza.

Odznaka polskiej policji / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Badge_of_Polish_Police.png&filetimestamp=20070308215851Problem dotyczy policjantów, którzy patrolują ulice. Przepisy mówią, że od listopada do marca powinni dostawać oni ciepły posiłek regeneracyjny. Co roku komenda dawała bony, które policjanci realizowali w stołówkach. Menu może nie było powalający, ale zawsze ciepłe, treściwe i pożywne.
Do wyboru był bigos, bogracz, flaczki czy ziemniaki z pulpetami.

W tym roku Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach bony na posiłki wydawała tylko przez siedem dni, a potem się z tego wycofała. Powodem jest budżet oszczędnościowy - pieniędzy brakuje na płacenie marży za przygotowanie posiłków. W zamian funkcjonariuszom oferuje się 2,2 zł za każdy dzień pracy spędzony na ulicy. Pozostaje pytanie co za to mają kupić?

Dodatkowo komenda ma zator w płatnościach i jak na razie funkcjonariusze nie dostaną ani grosza.
Stróże prawa grożą, że jeśli nie dostaną ciepłych posiłków, masowo zaczną "chorować". Miałoby to zdecydowany wpływ na stan bezpieczeństwa na ulicach, bo zabrakłoby patroli. "Od nas wymaga się pełnego zaangażowania i dyspozycyjności, a kiedy chcemy wyegzekwować swoje prawa, to słyszymy magiczne słowo "kryzys". - Mówi jeden z policjantów śląskiej prewencji, który chciał pozostać anonimowy.

Wydaje się, że groźba protestu może przynieść efekt. W zeszłym roku niezadowoleni z małych podwyżek funkcjonariusze prewencji zapowiedzieli, że jeśli nie znajdą się dla nich dodatkowe pieniądze to zbojkotują Wielkie Derby Śląska pomiędzy Ruchem Chorzów a Górnikiem Zabrze. W takiej sytuacji mecz trzeba byłoby odwoływać. Happy endem zakończyły się groźby policjantów i przeznaczono dla nich dodatkowe sumy.

gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.