Facebook Google+ Twitter

Śląsk i Budućnosti ukarane

UEFA nałożyła kary finansowe za ubiegłotygodniowe zamieszki, jakie miały miejsce przed meczem Śląska z Podgoricą. Klub z Wrocławia musi zapłacić 40 tys. euro, a kibice Śląska mają zakaz wyjazdowy na jeden mecz.

Jak donosi "Gazeta Wrocławska", nie wiadomo jaką karę dostał klub z Czarnogóry.

- O karze dla Budućnosti jeszcze nie wiemy. Jeśli rzeczywiście jest, nie wiemy czy zakaz udziału publiczności będzie dotyczył środowego meczu ze Śląskiem. Pewność będziemy mieli po wieczornej odprawie z delegatem UEFA. Jednak wiem, że kibice z Czarnogóry są już w drodze do Polski - mówi Małgorzata Korny, dyrektor ds. bezpieczeństwa w Śląsku.

Kara dla Śląska jest bardzo surowa. Trener piłkarzy z Oporowskiej mówi że brak kibiców wrocławskiej drużyny w następnym wyjazdowym meczu eliminacji do Ligi Mistrzów będzie wielką stratą.

Przypomnijmy że w miniona środę, przed meczem w Podgoricy został pobity rzecznik prasowy Śląska Michał Mazur, a także napadnięto i okradziono ze sprzętu technicznego autobus piłkarzy Śląska. Natomiast podczas meczu rzucano racami i petardami na murawę, a tuż po ostatnim gwizdku miejscowi kibice chcieli wbiec na murawę. Rannych zostało 7 policjantów w tym 1 ciężko. Pobici zostali także kibice wrocławskiej drużyny, a ok. 300 osób nie wpuszczono na stadion.

Piłkarze Podgoricy są od wczoraj we Wrocławiu pod stałą ochroną Policji. Rewanżowy mecz odbędzie się jutro na Stadionie Miejskim we Wrocławiu o godzinie 20:45. W pierwszym meczu wygrali piłkarze Śląska 2:0 i są faworytem rewanżowego pojedynku.


źródło: Gazeta Wrocławska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.