Facebook Google+ Twitter

Śląsk: II Rudzkie Dni Recyklingu

Współautorzy: Barbara Podgórska

Już w 22 i 23 września, mieszkańcy Rudy Śląskiej będą mieli okazję pozbyć się domowych "śmieci", a zarazem uczynić coś dobrego dla dzieci z wireckiej Szkoły Życia im. św. Łukasza!

 / Fot. Udostępnione przez EcoTerraSposobność, aby posprzątać piwnice, strychy, komórki, podręczne schowki i graciarnie, ogłosiło Stowarzyszenie Przyjaciół Ekologii "EcoTerra", organizując II Rudzkie Dni Recyklingu.

Każdy może przynieść makulaturę, szkło, zgniecione butelki "PET", zużyte baterie, kartony po napojach, plastikowe nakrętki. Dostarczone surowce wtórne, będzie można zamienić na sadzonkę drzewa lub krzewu. Dodatkowo, nieodpłatnie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, słowem "elektrograty".

O sadzonki, własnoręcznie wyhodowane oraz pozyskane dzięki uprzejmości Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwach w Katowicach i nadleśnictw w Brynku oraz w Katowicach, postarało się Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew.

Wielka rola przypadła również Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych z Rudy Śląskiej, które włącza się do akcji i nieodpłatnie odbierze zebrane odpady, a potem przekaże je do recyklingu. Każdy kilogram zebranego surowca zostanie wymieniony na 1 złotówkę. Zebrana kwota pieniędzy trafi na potrzeby podopiecznych Szkoły Życia.

II Rudzkie Dni Recyklingu, odbędą się na terenie Klubu Sportowego "Pogoń" w Nowym Bytomiu, przy ul. Czarnoleśnej, w piątek 23 września w godzinach 15–20 i w sobotę 24 września w godzinach 14-20.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobra sprawa !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.