Facebook Google+ Twitter

Śląsk jako Zielona Wyspa

Już w najbliższą niedzielę (21 marca) w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbędzie się koncert pod hasłem "Śląsk - Zielona Wyspa". Wystąpią m.in zespół Carrantuohill, Paweł Kukiz, Urszula Dudziak, kabaret Łowcy.B oraz wiele innych.

Zespół Carrantuohill / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Carrantuohill_w_Irlandii.jpg&filetimestamp=20050826102612W Polsce ukształtował się stereotyp, że Górny Śląsk jest czarny, brudny i zamiast zieleni, widać tylko kominy oraz szyby górnicze. Sprawa jednak wygląda zupełnie inaczej, bo ponad 30 proc powierzchni "krainy czarnego złota" zajmują lasy, parki oraz tereny zielone, i pod tym względem Śląsk zajmuje drugie miejsce w kraju!

Dokładnie w pierwszy dzień wiosny (21 marca) w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbędzie się impreza pod nazwą "Śląsk- Zielona Wyspa". Koncert ma pokazać, że "czarny region" jest bardzo zbliżony do zielonej Irlandii i to właśnie Irlandia będzie motywem przewodnim imprezy. Pierwsza edycja miała miejsce dokładnie rok temu i zgromadziła więcej widzów niż może pomieścić Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, czyli ponad 4 tys.

Na scenie pojawią się same znakomite gwiazdy m.in Urszula Dudziak zaśpiewa swój największy przebój "Papaya" po irlandzku, kabaret Łowcy.B zaprezentuje zupełnie nowe skecze i program, a Paweł Kukiz również postara się zaskoczyć publiczność. Gospodarzem koncertu jest zespół Carrantuohill, który od 23 lat specjalizuję się w muzyce irlandzkiej.
Gościem specjalnym będzie Kazimierz Kutz.

Bilety w cenie od 45 zł dostępne na stronie internetowej: http://www.bilety.dmit.com.pl/hall/index/id/176

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

I znowu nachodzi mnie nostalgia i tęsknota za moim rodzinnym miastem. Od wielu lat tam już nie mieszkam. Ale za każdym razem jak mowa o nim, chwyta mnie nostalgia a z drugiej strony jestem dumny że co jakiś czas głośno o moim Zabrzu. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5 za pokazanie w tej informacji różnorodności Górnego Śląska:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.