Facebook Google+ Twitter

Śląsk: Kolejny górnik nie żyje, katowicka prokuratura wszczyna śledztwo

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-19 14:11

Do 13 wzrosła liczba górników, którzy zginęli w wyniku wczorajszej katastrofy w kopalni Wujek Śląsk. Zmarł jeden z góników hospitalizowanych w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach, miał 22 lata.

Katowicka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku w kopalni Wujek-Śląsk. Według wstępnych ustaleń katastrofę spowodował zapłon metanu. Nie wiadomo jednak jaka była jego przyczyna - poinformowali śledczy.

W kopalni zginęło 12 górników, kolejny zmarł dziś w szpitalu. Według ostatnich danych w szpitalach znajduje się 43 rannych, 8 z nich jest w stanie bardzo ciężkim. 3 górników przebywa na oddziale inrtensywnej terapii. W najbliższym czasie szpital może opuścić 10 lżej rannych osób.

Prokurator okręgowy Ewa Zuwała powiedziała, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż w kopalni nie fałszowano pomiarów metanu. Urząd Górniczy przeprowadził w niej 6 kontroli i żadna nie potwierdziła zarzutów, o jakich wcześniej zawiadomiono Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Ewa Zuwała dodała, że śledczy zabezpieczyli już dokumentację zakładu, w tym zapisy z pomiarów metanowych. Przeprowadzana jest także sekcja zwłok wszystkich, którzy zginęli.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zgonu było zatrucie tlenkiem węgla. W przyszłym tygodniu
zostaną przesłuchani kolejni świadkowie. Nie wiadomo kiedy zostaną przeprowadzone oględziny na miejscu zdarzenia - wciąż trwa dogaszanie pożaru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.