Facebook Google+ Twitter

Śląsk: mieszkańcy bez prądu. Śnieg przyczyną awarii

Prawie 400 odbiorców z gminy Niegowa na Śląsku jest pozbawionych dostaw energii elektrycznej podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

Pod naporem ciężkiego, mokrego śniegu łamiące się drzewa zrywają wiele trakcji. / Fot. PAP/Darek DelmanowiczZalegający śnieg na gałęziach spowodował ich przechylenie się na linie przesyłowe; zostało wyłączonych dziewięć stacji niskiego napięcia. Do uszkodzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Według dyspozytora częstochowskiego zakładu energetycznego, awaria powinna zostać usunięta jeszcze dziś ok. godz. 14.

To już kolejna podobna awaria na śląsku w ostatnich dniach. Przypomnijmy, że w piątek około półtora tysiąca domów w okolicy Szczekociny było pozbawionych prądu. Uszkodzonych było tam ponad 30 stacji średniego napięcia. Przyczyną również był mokry śnieg zalegający na gałęziach, które zrywały linie energetyczne.

W wyniku tych uszkodzeń na Śląsku światła nie mieli mieszkańcy powiatu zawierciańskiego. W podobnej sytuacji byli mieszkańcy Szczekocin, Kotowic i Kroczyc. Kłopoty z elektrycznością dotknęły początkowo aż 3 tysięcy domów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.