Śląsk nie sprostał rywalowi i pożegnał się z Ligą Mistrzów

Piłkarze wrocławskiej drużyny nie zdołali odrobić strat z pierwszego spotkania i w rewanżu przegrali 3:1. Po słabej grze zawodnicy trenera Oresta Lenczyka żegnają się z tą edycją Ligi Mistrzów.

Już przed tygodniem na stadionie we Wrocławiu po fatalnej grze i braku pomysłu na rywala, gracze Śląska schodzili z boiska pokonani. Rozmiary porażki mówiły same za siebie. 0:3 przed publicznością nie wróżyło nic dobrego w meczu rewanżowym. A jednak wiele osób wierzyło w to, że stać ich na odrobienie strat i przejście do kolejnej rundy.

Mecz dla wrocławian od początku układał się bardzo dobrze. Już w 30. minucie gola na 0:1 strzelił Cristián Omar Díaz. Asystę przy jego trafieniu zaliczył nie kto inny, jak sam kapitan zespołu, Sebastian Mila. W tym momencie, aby doprowadzić do dogrywki, potrzebne były jeszcze dwa gole. Śląsk chciał prowadzić grę, lecz na niewiele się to zdało. Kilka chwil przed zakończeniem pierwszej połowy wyrównującą bramkę zdobył Thomas Sørum. Sytuacja stała się bardzo trudna, ale jeszcze wszystko się mogło zdarzyć.

Chwilę po zmianie stron było już jednak 2:1. Strzelcem gola ponownie okazał się Sørum. Aby awansować do następnej rundy, gracze Śląska potrzebowali czterech trafień, w co chyba nawet oni sami już nie wierzyli. Nagle zeszło z nich powietrze. W 67. minucie hat-tricka skompletował Sørum, który podwyższył na 3:1. W tym momencie sprawa awansu była już rozstrzygnięta. W 71. minucie gospodarze mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Alfred Finnbogason i mecz zakończył się zwycięstwem graczy z Helsingborga 3:1.

Po Wiśle Kraków, Polonii Warszawa, Zagłębiu Lubin, Lechu Poznań i Legii Warszawa Śląsk Wrocław jest kolejną drużyną, która w XXI wieku nie zdołała wejść do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Miejmy nadzieję, że w kolejnych latach naszym zespołom pójdzie o wiele lepiej i już na stałe zadomowią się w europejskiej czołówce.