Facebook Google+ Twitter

Śląsk: Nowy rozkład PKP

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-10 08:05

Od dziś obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów w województwie śląskim. Zniknęło 58 pociągów, a 52 przestaną jeździć w weekendy i święta.

Największe ograniczenia dotyczą trasy Częstochowa - Gliwice, całkowicie zlikwidowane zostaną połączenia na trasie Ząbkowice - Dąbrowa Górnicza - Jaworzno Szczkowa. Znikną dwa pociągi z Katowic do Wisły Głębce i wszystkie połączenia relacji Bielsko Biała - Cieszyn. O godz. 16 zmniejszy się liczba połączeń z Bytomia do Gliwic a o godz. 14 z Katowic do stacji Tychy Miasto.

Powodem tych zmian są rozbieżności między kwotą, jaką na kolej w regionie przeznaczył Urząd Marszałkowski a sumą wnioskowaną przez Przewozy Regionalne. Kwota, którą zaproponowała Kolej jest o 45 milionów większa niż w ubiegłym roku. Taki wzrost władze spółki tłumaczą droższą energią elektryczną oraz wyższymi kosztami dostępu do infrastruktury. Z tymi wyliczeniami nie zgadzają się przedstawiciele urzędu.

Tymczasem Kolejarska Solidarność chce przywrócenia przynajmniej części zlikwidowanych połączeń. Po nieudanych rozmowach w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach związkowcy pojechali interweniować do Warszawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.