Facebook Google+ Twitter

Śląsk: Płatna protekcja w więzieniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-16 18:27

Katowicki sąd zdecydował o aresztowaniu zatrzymanego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Ryszarda K. - pseudonim Sztygar. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty dotyczące płatnej protekcji.

Jak poinformował Temistokles Brodowski z CBA Ryszard K. za łapówki miał pośredniczyć w załatwianiu przepustek z jednego z zakładów karnych na Śląsku. Za taką „przysługę" brał kilkutysięczne łapówki.
Ryszard K. jest kolejną osobą podejrzaną w śledztwie dotyczącym korupcji w wymiarze sprawiedliwości - dodał Brodowski. W tym samym postępowaniu wcześniej zarzuty przedstawiono dziewięciu osobom w tym dyrektorowi Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach oraz dyrektorowi Biura Kadr i Szkolenia Centralnego Zarządu Więziennictwa.

Włodzimierzowi W. prokuratura zarzuciła przyjmowanie łapówek między innymi w związku z wystawianiem więźniom przepustek. Grzegorz G. usłyszał natomiast zarzut podżegania do przyjęcia korzyści majątkowej. Śledztwo w tej sprawie prowadzi katowicki wydział Prokuratury Krajowej. CBA nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.