Facebook Google+ Twitter

Śląsk plus Groclin równa się WKS Śląsk

3 marca doszło do porozumienia prezesa Groclinu Grodzisk Wlkp., Zbigniewa Drzymały z prezydentem Wrocławia, Rafałem Dutkiewiczem oraz współwłaścicielem Śląska, Andrzejem Mazurem. Skutkiem tego będzie fuzja tych dwóch zespołów.

Herb Śląska Wrocław. / Fot. logoWstępna umowa została już zawarta. Zgodnie z nią 80 proc. udziałów należeć będzie do gminy Wrocław. Pakiet mniejszościowy trafi w ręce Drzymały. Powstały w ten sposób klub ma zachować barwy oraz nazwę Śląsk Wrocław. Nowy zespół wystąpi do PZPN o licencję prawdopodobnie na podstawie obecnej posiadanej przez drużynę z Wielkopolski. Zależy to od tego, czy Groclin wywalczy, czy też nie miejsce premiowane grą w europejskich pucharach.

Jeśli chodzi o skład nowej drużyny, to stworzą go zawodnicy obu ekip. W ten sposób ma powstać jedna silna kadra. O jej ostatecznym kształcie zadecyduje trener, którego poznamy po zakończeniu sezonu. Kandydatów jest dwóch. Pierwszy to Ryszard Tarasiewicz, obecny szkoleniowiec Śląska. Wspomina się też trenera grodziszczan, Jacka Zielińskiego. Podpisanie ostatecznej umowy zaplanowano na czerwiec. Prezesem "nowego" Śląska zostanie Zbigniew Drzymała. Porozumienie zainteresowanych stron nastąpiło bez większych problemów. Ciekawe tylko jak dogadają się kibice?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Groclin aż tak wielu kibiców nie miał, więc o dogadanie się z wrocławianami nie powinno być ciężko. :) myślę, że połączenie może przynieść duże korzyści Śląskowi, Wrocław zasługuje na pierwszoligową, a nawet europejską piłkę. Osobiście jestem zwolennikiem trenera Zielińskiego, który wykonuje w Grodzisku Wlkp. ogromną robotę. Groclin na pewno stać na wywalczenie 2.miejsca, dającego możliwość gry w Pucharze UEFA, a co za tym idzie - do Wrocławia zapukała by piłkarska Europa, a przynajmniej jej przedsionek. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.