Facebook Google+ Twitter

Śląsk po kulturalnych wakacjach

Tegoroczne wakacje w regionie obfitowały w szereg atrakcji. Dla tych, którzy zdecydowali się na urlop na Śląsku bądź nieopuszczanie swoich miast w czasie wakacji, czekało wiele ciekawych wydarzeń.

Śląskie Wesołe Miasteczko http://commons.wikimedia.org/wiki/File:WPKiW_-_%C5%9Al%C4%85skie_Weso%C5%82e_Miasteczko_01.JPG / Fot. Lestat (Jan Mehlich)Atrakcji było sporo, z każdej dziedziny i dla każdego. Warto krótko podsumować, jak bawili się Ślązacy.

Teatralnie

Mieszkańcy Katowic i okolic mieli zapewnianą ucztę dla ducha w postaci 11. Letniego Ogrodu Teatralnego, organizowanego przez miasto, Centrum Kultury Śląskiej i Teatr Korez. Dla dzieci czekała letnia grządka teatralna, czyli darmowe przedstawienia w każdą niedziele od lipca do końca sierpnia od godz. 16. Dla najmłodszych ten sam projekt przewidywał również warsztaty plastyczne. Dzieci, młodzież gimnazjalna i licealna mogli również skorzystać z warsztatów teatralnych. Niemal przez całe lato działał też Chorzowski Teatr Ogrodowy w restauracyjno-konferencyjnym kompleksie Sztygarce. Można było tam obejrzeć między innymi teatr Mikołaja Grabowskiego ze sztuką Bogusława Schaffera „Scenariusz dla trzech aktorów”. W piątki odbywały się spektakle dla dzieci.

Dla maluchów

Dla dzieci w wieku przedszkolnym odbywały się Trele Morelowe Wakacje zorganizowane przez centrum Twórczej Zabawy i Rozwoju Dziecka w Dąbrowie Górniczej. Przez cały lipiec trwały zajęcia kształtujące wszechstronny rozwój dzieci.

Turystycznie, rozrywkowo

W Chorzowie prężnie działało Wesołe Miasteczko. ZOO również cieszyło się sporym zainteresowaniem. Ustroń, jako miasto posiadające status kurortu, każdego tygodnia organizowało coś nowego. Do najpopularniejszych imprez miasta na pewno można było zaliczyć imprezę Country lub bardzo dokładnie przygotowane Ustrońskie Dożynki.

- W te wakacje byłam w Ustroniu w Leśnym Parku Niespodzianek. Karmiłam prawdziwe zwierzęta z ręki np. sarny. Mama kupiła mi też poduszkę z barankiem. Również w Bytomiu, gdzie mieszkamy, cały czas coś się działo. W ogóle to szkoda, że wakacje się już kończą – mówi Patrycja, uczennica 3 klasy Szkoły Podstawowej numer 5 im. Poli Maciejowskiej w Bytomiu.

Bytom rzeczywiście organizował sporo atrakcji w ramach projektu Lato w Mieście. W placówkach oświatowych odbywały się zajęcia rekreacyjno-sportowe oraz półkolonie. Śląski Teatr Tańca zorganizował Ogólnopolski Turniej Tańca Street Dance na rynku w Bytomiu, również proponowano szereg warsztatów tanecznych. Lato w Mieście trwa od końca czerwca i potrwa do 30 sierpnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.