Śląsk pokonał Lechię w Gdańsku!

Gdańszczanie przegrali z Śląskiem Wrocław 1:4 w meczu 13. kolejki ekstraklasy. Gospodarze mieli pecha, gdyż grali w osłabieniu, gdy wyrzucono Ariela Borysiuka.

Ostatnie zwycięstwo Lechii nad Ślaskiem miało miejsce dawno, bo 28. sierpnia 2010 roku. Kolejne sześć spotkań na swoją korzyść rozegrali wrocławianie, a dwie konfrontacje zakończyły się remisem.
Decydujące minuty miały miejsce już na samym początku, gdy w 11. minucie goście prowadzili już 2:0. Pierwszego gola do siatki skierował Tiago Valente - miało to miejsce w 6. minucie. Następny strzał do bramki zanotował w 11. minucie Paixao. Natomiast w 23. minucie Paixao po raz kolejny pokonał Bąka. Z kolei w 51. minucie mieliśmy już 4:0. W 80. minucie padła honorowa bramka, którą zafundował Kevin Friesenbichler.

Bramki: 0:1 Tiago Valente, 0:2 - Flavio Paixao, 0:3 - Flavio Paixao, 0:4 Flavio Paixao, 1:4 - Kevin Friesenbichler.
Sędzia: Bartosz Frankowski.
Widzów: 13 966