Śląsk - Polonia W. 4:0. Wrocławianie znów na szczycie tabeli Ekstraklasy!

Piłkarze Śląska Wrocław powrócili na fotel lidera piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy. Wrocławianie w niedzielne popołudnie znokautowali Polonię Warszawa 4:0.

/ Fot. PAP/Maciej Kulczyński- Czuję się jak Adamek po walce z Kliczko - takimi słowami swoją pomeczową wypowiedź rozpoczął Jacek Zieliński, trener "czarnych koszul". Rozmiar porażki we Wrocławiu faktycznie musiał boleć wszystkich związanych ze stołecznym klubem.

Pierwszy cios ekipie Jacka Zielińskiego w 26. minucie zadał Piotr Celeban. Obrońca Śląska po podaniu powracającego po kontuzji Jarosława Fojuta uderzył z piątego metra, pewnie pokonując bramkarza gości.

Stracona bramka nieco rozzłościła piłkarzy "czarnych koszul", którzy za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Ich strzały albo wyłapywał Kelemen, albo w ogóle nie docierały do bramki.

Tuż przed przerwą prowadzenie Śląska wzrosło do dwóch bramek. "Gola do szatni" z rzutu wolnego strzelił Sebastian Mila. - Grając w Grodzisku, godzinami trenowaliśmy rzuty wolne i zazwyczaj były one wykonywane nad murem. Pomyślałem, że strzelając w drugi róg, zaskoczę bramkarza - mówił kapitan Śląska, który kilka lat temu reprezentował barwy tego samego klubu, co Przyrowski (obecny bramkarz Polonii).

Po zmianie stron napór Polonii jeszcze wzrósł. W pierwszych minutach gra toczyła się wyłącznie na boisku gospodarzy. Wraz z upływającym czasem Polonia jednak "miękła", pozwalając Śląskowi na coraz więcej.

W 74. minucie trener Orest Lenczyk do gry desygnował kolejnego po Fojucie rekonwalescenta. Rafał Gikiewicz, którego na boiskach ekstraklasy nie oglądaliśmy od zeszłego sezonu, zaliczył "wejście smoka". Napastnik potrzebował zaledwie 4 minut by rozradować fanów Śląska bramką na 3:0. W tym miejscu warto wspomnieć, że bramki by nie było, gdyby nie fenomenalny rajd Tadeusza Sochy mijającego kolejno obrońców warszawskiej Polonii.