Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31118 miejsce

Śląsk: radioamator zatrzymany za zakłócanie łączności policji

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-04-21 11:03

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali mężczyznę, który przez kilka miesięcy utrudniał im pracę, zakłócając korespondencję radiową prowadzoną na policyjnych częstotliwościach.

Radioamator, korzystający ze specjalistycznego sprzętu, dezorganizował też łączność innych służb - wynika z ustaleń policjantów.

Jak podał w środę zespół prasowy śląskiej policji, od początku tego roku na częstotliwości radiowej używanej przez rudzką policję systematycznie nadawał pewien mężczyzna. "Człowiek ten, nie posiadając stosownych zezwoleń, stale dezorganizował pracę policji i innych służb ratowniczych na terenie miasta, włączając się w korespondencję" - powiedział PAP rzecznik rudzkiej policji komisarz Krzysztof Piechaczek.

Kilkumiesięczna mozolna praca funkcjonariuszy z wykorzystaniem zaawansowanych technologii
teleinformatycznych pozwoliła zlokalizować miejsca nadawania i samego radioamatora, utrudniającego pracę funkcjonariuszom. Policjanci znaleźli u 26-latka z Bytomia sprzęt nadawczo-odbiorczy, którego używał.

Mężczyzna usłyszał zarzut z Ustawy Prawo Telekomunikacyjne i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Za popełnione przestępstwo może grozić kara pozbawienia wolności do dwóch lat, przepadek zabezpieczonego sprzętu i grzywna.

Policjanci z Rudy Śląskiej sprawdzają czy podejrzany nie utrudniał pracy policji, straży pożarnej i
pogotowia także w innych miastach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.