Facebook Google+ Twitter

Śląsk szykuje się do wprowadzenia Elektronicznych Kart Pacjenta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-12 13:50

Na Dolnym Śląsku już wkrótce chorzy będą mogli korzystać z Elektronicznej Karty Pacjenta. Lekarze i informatycy rozmawiają o tym we Wrocławiu.

Medyczny Park Naukowo-Technologiczny przygotowuje się do uruchomienia serwerów, które przyjmą dane pacjentów. - Karta pozwoli zgromadzić wszelkie dostępne dane o chorobach dolnoślązaków i ułatwi zapewnienie im bezpieczeństwa - mówi Radiu Wrocław szef parku Wojciech Homola. - Na karcie będą zarejestrowane wyniki badań oraz przebyte szczepienia. Dzięki temu pacjenci, którzy trafią do szpitala, nie będą musieli przechodzić wszystkich zabiegów, lecz jedynie te konieczne. A to pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze - dodaje Wojciech Homola.
System zacznie obowiązywać najwcześniej za pięć lat. Sprawdzają go już Czesi. Lekarz Milan Cabrnoch mówi, że oprócz technologii potrzebna jest też wiara, że to się uda: Jak zaznacza, ważna jest również świadomość pacjentów, ze gromadzenie ich danych w komputerach jest bezpieczniejsze, niż dotychczasowe sposoby przechowywania tych informacji.
Wrocławski park medyczny na projekt dostał z unii 75 mln złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.