Facebook Google+ Twitter

Śląsk wróci na Oporowską? Nowy stadion niegotowy na Ekstraklasę!

Wrocławski stadion miejski jest gotowy na Euro2012, ale nie na mecze Śląska w Ekstraklasie. Wrocław albo obiekt dostosuje do wymogów PZPN, albo Śląsk wiosną wróci na stary obiekt przy ul. Oporowskiej.

Trybuny Stadionu Oporowska znów mogą się zapełnić kibicami / Fot. Bartosz SenderekDotychczas na Stadionie Miejskim we Wrocławiu rozegrane zostały dwa mecze piłkarskiej Ekstraklasy, na oba sprzedano komplet biletów. W nadchodzącej rundzie wiosennej jednak mecze Śląska może obejrzeć znacznie mniejsza publiczność.

W minionym tygodniu Wydział Bezpieczeństwa PZPN uznał, że stadion przy ul. Śląskiej nie spełnia krajowych wymogów. Konkretnie chodzi o miejsca dla kibiców gości. Aby dostosować stadion do wymogów PZPN, konieczna byłaby przebudowa części stadionu.

Zgoda na dotychczasowe spotkania z Lechią Gdańsk i Wisłą Kraków była wydana tymczasowo. Oba spotkania nazywane były "meczami przyjaźni", a kibice zaprzyjaźnionych drużyn zajmowali na stadionie miejsca w tych samych sektorach.

Co ciekawe, trybuna gości przystosowana do wymogów polskiej Ekstraklasy byłaby niezgodna z wytycznymi UEFA, co wiązałoby się z koniecznością kolejnej przebudowy stadionu jeszcze w tym półroczu.

W zaistniałej sytuacji władze Śląska wystąpiły o pozwolenie na rozgrywanie spotkań bez udziału kibiców drużyny przyjezdnej - PZPN wniosek odrzucił dają ultimatum: przebudowa nowego obiektu, albo Śląsk znajdzie inne miejsce do rozgrywania spotkań.

Naturalnym "stadionem rezerwowy" dla wrocławskiego klubu jest obiekt przy ul. Oporowskiej na którym dotychczas grali piłkarze Śląska. Stadion ten spełnia wymogi PZPN.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

huhi jij
  • huhi jij
  • 29.01.2012 16:48

Jebać pzpn!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.