59555 miejsce

Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 1:0. Szczęśliwy powrót na Oporowską

Piłkarze Śląska Wrocław pokonali przed własną publicznością GKS Bełchatów 1:0. Jedyną bramkę z rzutu karnego strzelił Christian Omar Diaz.

Piłkarz Śląska Wrocław Marek Wasiluk (L) w ataku na bramkę Łukasza Sapeli (P) z PGE GKS Bełchatów podczas meczu T-Mobile Ekstraklasy, 7 bm. Akcje obserwuje Damian Zbozień (P,niżej). / Fot. PAP/Maciej KulczyńskiKonieczność powrotu Śląska na Oporowską we Wrocławiu przyjęta została w sposób dwojaki. Część kibiców twierdziła, że niemożliwość rozegrania meczu na nowoczesnym Stadionie Miejskim jest porażką miasta, druga część twierdziła, że Stadion przy Oporowskiej jest "prawdziwym domem" Śląska Wrocław.

Jednak nie ma co się nad tym dłużej rozwodzić, bo najprawdopodobniej do kolejnego spotkania wrocławskich piłkarzy usterka na nowym stadionie zostanie naprawiona i Śląsk znów zagra "na Maślicach".

Sobotnie spotkanie do najpiękniejszych nie należało, lecz kibice obu drużyn na brak emocji nie mogli narzekać. Już w 3. minucie, po faulu Pietrasiaka, sędzia podyktował rzut karny. Strzał Grzegorza Barana został jednak obroniony przez fenomenalnego tego dnia bramkarza Śląska, Mariana Kelemena.

Wrocławianie nie pozostawali dłużni swoim rywalom i bramkarza gości z nękali Sebastian Mila oraz Łukasz Madej. Sapela jednak zaskoczyć się nie dał i strzały piłkarzy Śląska miały swój finał w bramkarskich rękawicach lub poza boiskiem. W 23 minucie bliski zmiany wyniku był Piotr Celeban, który po dośrodkowaniu Mili z rzutu rożnego głową skierował piłkę w światło bramki, tam jednak bramkarską paradą popisał się Sapela.

Momentem decydującym dla losów całego spotkania była 83 minuta. W polu karnym "Gieksy" na murawę padł Diaz, a sędzia wskazał "jedenastkę". Do wykonania rzutu karnego przystąpił sam poszkodowany bez problemu pokonując bramkarza gości. Wynik już do końca spotkania nie uległ zmianie.